Protestujący rolnicy z powiatu aleksandrowskiego zapowiadają blokadę drogi krajowej nr 91

Protestujący rolnicy z powiatu aleksandrowskiego zapowiadają blokadę drogi krajowej nr 91

W powiecie aleksandrowskim, rolnicy przygotowują się do kolejnej demonstracji. Wywoła to znaczne utrudnienia dla lokalnej społeczności oraz osób korzystających z drogi krajowej nr 91. Zaplanowane działania protestacyjne mają rozpocząć się 5 marca i trwać do dnia następnego, włącznie z godzinami nocnymi.

Wtorek, 5 marca, przyniesie początek nowej fali protestów ze strony rolników z powiatu aleksandrowskiego. Spodziewane są duże utrudnienia w ruchu drogowym, które potrwają również przez noc. Manifestacja ma zostać zakończona około godziny 16 w środę, 6 marca.

– Decyzja o podjęciu takich działań była dla nas trudna, ale obecne władze nie pozostawiają nam innej możliwości. Biorąc udział w proteście, walczymy nie tylko o nasze prawa, ale również chcemy zwrócić uwagę konsumentów na fakt, że produkty dostępne w sklepach i supermarketach nie zawsze są pochodzenia polskiego – wyjaśniają organizatorzy protestu.

Zbiórka ciągników planowana jest na godzinę 8 na stacji paliw w Turznie. Następnie, konwój pojazdów przebędzie trasę drogi krajowej nr 91 do Nowego Ciechocinka, gdzie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką o godzinie 10 rozpocznie się protest. Samochody osobowe jadące z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka będą mogły przejechać co kwadrans, natomiast samochody ciężarowe będą wpuszczane co godzinę.

Demonstracja będzie trwała również podczas godzin wieczornych i nocnych. Zakończenie protestu przewidziane jest na środę, 6 marca.