21. edycja Walentynek Chełmińskich

21. edycja Walentynek Chełmińskich

14 lutego to, co roku wyjątkowa data dla wszystkich zakochanych. Tego dnia obchodzimy święto świętego Walentego, który jest patronem osób zakochanych i narzeczonych, ale także epileptyków, podróżnych i osób zbłąkanych. W tym roku w Chełmnie – mieście zakochanych odbędzie się 21. edycja Walentynek, na którą zaproszone zostały muzyczne gwiazdy. Warto śledzić na bieżąco informacje i w tym dniu świętować razem z miastem Chełmno.

A jeśli nie macie jeszcze prezentu dla swojej drugiej połówki, to warto przeczytać o najlepszych pomysłach na prezent walentynkowy.

Jakie plany ma miasto na tegoroczne Walentynki Chełmińskie?

Oficjalna część walentynek obchodzona jest w tym roku w poniedziałek 14 lutego, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby obchody rozpocząć już w 11 lutego w  piątek. Pomimo tego, że cały charakter imprezy jest jeszcze w trakcie przygotowań, to już dziś wiadomo, że na scenie pojawią się gwiazdy estrady. Poza występami gwiazd muzycznych możemy liczyć na wykłady popularnonaukowe dotyczące właśnie miłości w różnych aspektach. Przygotowana została również wystawa przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej, a do wystawy równolegle odbywać się będą także warsztaty towarzyszące. Jak informuje Julia Kurantowicz, specjalistka do spraw promocji w Chełmińskim Domu Kultury, cała impreza jest jeszcze w trakcie ustalania.

Jak wygląda plan na poszczególne dni zabawy?

Na ten moment plan 21. edycji Walentynek Chełmińskich wygląda następująco.

W piątek 11 stycznia w szkołach gastronomicznych w ZSCKZ w Grubnie odbędzie się konkurs zatytułowany Alchemia i  Amory w Kuchni. Natomiast w kinoteatrze Rondo odbędzie się emisja filmów o miłości.
Sobota to dzień, który upłynie pod znakiem dobrej muzyki. Po raz kolejny spotykamy się w kinoteatrze Rondo, tym razem na koncercie Grohman Orchestra.
Niedziela to kolejny koncert w kinoteatrze, tym razem zagra zespół Voo Voo. W tym dniu rozpocznie się także Jarmark św. Walentego, który potrwa do poniedziałku.
W samo święto zakochany będzie nam towarzyszyła moc dobrej muzyki. W rynku odbędzie się koncert takich gwiazd jak Muchy, Patrick The Pan oraz Enej.

Serdecznie zapraszamy!

Jeden komentarz o “21. edycja Walentynek Chełmińskich

  1. Dużo się dzieje w te Walentynki, szkoda tylko że nie mam pary żeby je świętować 😀

Comments are closed.