31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Toruń po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczny finał dla Dużych i Małych

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Co planuje Chełmno na finał wydarzenia?

Tegoroczny finał WOŚP w Chełmnie zaczął się paradą samochodów zabytkowych terenowych, militarnych, amerykańskich i motocykl. Kolejną atrakcją był również korowód od Bramy Grudziądzkiej na rynek z wolontariuszami i kawalerzystami 8 Pułku Strzelców Konnych. To właśnie tym wydarzeniem zainaugurowano 31. Finału WOŚP. To nie wszystkie atrakcje, odbyła się także licytacja wielu przedmiotów. Kolejną atrakcją zaplanowaną na ten dzień były pokazy wozów strażackich OSP Chełmno, były też zabytkowe auta, prezentacje kół gospodyń wiejskich. O oprawę muzyczną zadbały zespoły Majki Kowalski Acoustic Trio oraz Miód.