Czwartek Profilaktyczny już za nami. Jak było tym razem w Chełmnie?

Czwartek Profilaktyczny już za nami. Jak było tym razem w Chełmnie?

To już kolejny cykl imprez, których zadaniem w dużej mierze jest promowanie zdrowego trybu życia. To przede wszystkim jednak wspaniała okazja do wspólnej zabawy dzieci w różnym wieku. Moc atrakcji zapewnionych przez organizatorów sprawiła, że i tym razem uśmiech nie schodził z twarzy maluchów. Co właściwie wydarzyło i jakie ciekawe zajęcia czekały na pociechy chełmińskich mieszkańców?

Kto jest organizatorem cyklów spotkań?

Zasługa tak wspaniałej inicjatywy należy do Stowarzyszenia Ludzie-Ludziom oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej W Chełmnie. Jednak głównym organizatorem, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę jest Miejska Komisja do spraw Problemów Uzależnień Urząd Miasta Chełmno. Dodatkowo w akcje corocznie włączają się różne instytucje oraz organizacje, które działają na terenie miasta. To fantastyczna inicjatywa, mająca za zadanie pokazanie mieszkańcom jak w zdrowy sposób spędzać wolny czas.

Co czekało na wszystkich uczestników?

Nikt nie ukrywa, że tego rodzaju inicjatywa skierowana jest głównie do dzieci i ich rodziców. Podobnie było w ubiegły czwartek, kiedy to na maluchy ( i nie tylko) czekały liczne atrakcje. Wśród nich był oczywiście konkurs plastyczny, a także konkursy sprawnościowe i mały poczęstunek. Impreza odbyła się w osadzie rycerskiej, co bardzo spodobało się dzieciom. Należy to nadmienić, że cala akcja zakłada obecność pięciu spotkań na świeżym powietrzu oraz trzech zorganizowanych w zamkniętej przestrzeni. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wsparcie organizatorów oraz animatorów, którzy wzięli udział w imprezie.

Takie lokalne inicjatywy cieszą się duża popularnością. Dają bowiem wiele radości rodzinom, których często nie stać na dodatkowe atrakcje dla swoich pociech. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem wielu osób. Można powiedzieć, że to był wspaniale spędzony czas wśród uśmiechów i gwaru pociech w różnym wieku.