Kierowca volkswagena w nocy z soboty na niedzielę wjechał samochodem na prywatną posesję doprowadzając do wypadku

Kierowca volkswagena w nocy z soboty na niedzielę wjechał samochodem na prywatną posesję doprowadzając do wypadku

Pod osłoną mroku, w Brzeźnie niedaleko Pruszcza doszło do gwałtownego zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem golfem wjechał na prywatną posesję, powodując poważne straty. Incydent miał miejsce w niewielkiej miejscowości Brzeźno, leżącej w gminie Pruszcz, w godzinach nocnych – około 1.15 po północy, w nocy z soboty na niedzielę.

Na skutek utraty panowania nad pojazdem, kierowca tego popularnego modelu samochodu zboczył z drogi. Przemieszczając się z dużą prędkością, rozjechał ogrodzenie posesji i staranował słup energetyczny. Siła uderzenia była na tyle duża, że słup został poważnie uszkodzony, a dwie linie energetyczne prowadzące do budynku zostały zerwane.

Ze względu na realne ryzyko obalenia się uszkodzonego słupa energetycznego, strażacy zdecydowali się na odstąpienie od ewakuacji pojazdu z miejsca zdarzenia. Postanowiono poczekać do następnego dnia, kiedy to miała przybyć ekipa energetyków z odpowiednim sprzętem do stabilizacji słupa – informuje st. asp. Marcin Klemański, pracownik komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Przerażone i zszokowane zdarzeniem mieszkańcy posesji zobaczyli, jak kierowca volkswagena uciekł z miejsca zdarzenia, zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe i policja. Mimo to, funkcjonariuszom udało się odnaleźć sprawcę tego nocnego chaosu.