Kolizja dwóch aut na DK 91 poskutkowała hospitalizacją dwóch osób

Kolizja dwóch aut na DK 91 poskutkowała hospitalizacją dwóch osób

W czwartkowe przedpołudnie, dokładnie 7 marca o godzinie 7:30, na drodze krajowej numer 91 w Papowie Biskupim doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdami zderzyli się ze sobą, co poskutkowało poważnymi obrażeniami obu i koniecznością natychmiastowego przewiezienia ich do najbliższego szpitala.

Miejsce kolizji to okolice miejscowości Żygląd, gdzie doszło do bezpośredniego zderzenia dwóch samochodów: kii ceed oraz volkswagena crafta – auta dostawczego. W wyniku tego zdarzenia, obie osoby za kierownicą tych aut zostały ranne i bezwzględnie trzeba było je przetransportować do placówki medycznej. Po zaistniałym wypadku, ruch na drodze krajowej 91 nie odbywał się płynnie, lecz we wzorowany sposób – wahadłowo.

Akcję ratunkową prowadziły dwa zespoły: JRG Chełmno oraz OSP Papowo Biskupie, które natychmiast udały się na miejsce po otrzymaniu informacji o kolizji. Ich skoordynowane działania przyczyniły się do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym i zabezpieczenia terenu wypadku.