Koncert "Popiół i Diament – Historia Polski w Muzyce": Muzyczna podróż przez dzieje Polski na Narodowe Święto Niepodległości

Koncert "Popiół i Diament – Historia Polski w Muzyce": Muzyczna podróż przez dzieje Polski na Narodowe Święto Niepodległości

Na fali entuzjazmu związanego z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości, 11 listopada, zaplanowane jest niecodzienne wydarzenie muzyczne o nazwie „Popiół i Diament – Historia Polski w Muzyce.” Ta muzyczna galę ma za zadanie w malowniczy sposób przedstawić historię Polski poprzez pryzmat jej unikalnej muzyki.

Zaśpiewa dla nas utalentowana Kaja Mianowana, która wspierana będzie przez zespół instrumentalny Warsaw Impressione Orchestra. Ich cel? Zabrać słuchaczy na nadzwyczajną podróż przez kolejne etapy historii Polski, korzystając z dzieł naszych wybitnych kompozytorów. Na liście tych, których twórczość zostanie zaprezentowana, znajdują się takie nazwiska jak Jerzy Matuszkiewicz, Zygmunt Konieczny, Waldemar Kazanecki oraz Czesław Niemen.

W programie koncertu umieszczone zostały zarówno znane kompozycje filmowe, jak i pieśni oraz utwory instrumentalne, które stały się nieodłącznym elementem kultury muzycznej w Polsce. Nie zabraknie również takich klasyków jak: „Sen o Warszawie” w wykonaniu Czesława Niemena oraz „Popiół i Diament” w interpretacji Stana Borysa, oparte o poezję Cypriana Kamila Norwida.

Podczas koncertu będzie można zanurzyć się w bogactwo i różnorodność polskiej muzyki. Spodziewajmy się wyjątkowego przeglądu od utworów klasycznych, poprzez muzykę filmową, aż po najnowsze kompozycje. W repertuarze znajdą się utwory z popularnych filmów i seriali, które odzwierciedlają ważne momenty i postacie z naszej historii, a także piosenki ukazujące ducha i aspiracje Polaków.