Lato w Chełmińskim Domu Kultury

Lato w Chełmińskim Domu Kultury

Lato od zawsze związane było z wakacjami. W tym czasie uczniowe mają odpoczynek od szkoły. To doskonały czas nie tylko na zabawę, ale także na najróżniejsze warsztaty czy kursy. Nie dość, że pozwolą miło spędzić czas w gronie rówieśników, to także uczą nowych rzeczy. No i nie da się umyć, że jest to także szansa dla rodziców, na chwilę odpoczynku od swoich pociech. Właśnie takie warsztaty oferuje Chełmiński Dom Kultury. W lipcu i sierpniu dla najmłodszych dostępne są najróżniejsze warsztaty. Sprawdzamy, co ciekawego oferują.

Ziołowy ogród w szynce

Ziołowy ogród w skrzynce to propozycja warsztatów dla dzieci w wieku od 6. roku życia. Podczas tego wydarzenia dzieci mogły samodzielnie zasadzić najróżniejsze zioła w drewnianych skrzynkach. Oprócz tego najmłodsi mogli wykazać się także kreatywnością w przygotowaniu żywych obrazów z mchów. To świetna forma spędzania czasu, jest przyjemna, zajęcia mają lekki i niezobowiązujący charakter. Dzieciaki uwielbiają przychodzić na coraz to nowsze warsztaty.

Nie tylko ziołowo jakie warsztaty jeszcze przed nami?

19 lipca na najmłodszych czekają warsztaty z robienia bransoletek z koralików. Uczestniczyć w nich mogą dzieci od 8. roku życia. Zajęcia z bransoletek rozpoczynają się o godzinie 10:00. Dla nieco starszych dzieci, od 11 lat tego samego dnia dostępne będą warsztaty z robienie wisiorków z kamieni naturalnych na rzemyku. Te zajęcia rozpoczną się o 11:30.

Dzień później, w środę 20 lipca dla dzieci od 5 lat przygotowano warsztaty sensoryczno-motoryczne. Odbędą się one o godzinie 11:00.

21 lipca o godzinie 10:00 zaplanowane są z kotle warsztat z wykonywania świeczek z wosku pszczelego. Udział może wziąć każde dziecko, które ukończyło 10 lat.

Warsztaty – dlaczego warto z ich korzystać?

Takie warsztaty to świetna okazja dla najmłodszych, aby spędzić czas z rówieśnikami, poznawać nowe osoby. To zupełnie inny rodzaj nauki, niż te w szkole. Dzieci są bardziej podatne na wiedzą, mniej stresują się daną sytuacją. To także pozwoli poznać dziedzinę, która najczęściej w szkole nie jest prezentowana. Być może Twoje dziecko złapie bakcyla do uprawy roślin lub innych rękodzieł. Jeśli chcesz przeczytać, co jeszcze zyskują dzieci na takich kursach, koniecznie przeczytaj ten artykuł.