Majówkowe atrakcje w Chełmnie 

Majówkowe atrakcje w Chełmnie 

Długi weekend majówkowy właśnie się rozpoczyna, nie więc dziwnego, że szukamy atrakcji w okolicy. Sprawdzamy!

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jak długi weekend majowy to także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Miejskie obchody tego święta rozpoczną się 3 maja o godz. 12 przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W uroczystości weźmie udział posterunek i kompania honorowa 3. Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie oraz oprawa muzyczna Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. Na rynku odbędzie się koncert orkiestry dętej z udziałem mażoretek, będzie też ciepły poczęstunek od Klubu Jazdy Konnej Joker w Działowie.

Majówka w Kijewie

Na majówkę zaprasza także Gminny Ośrodek w Kijewie Królewskim. Organizowany jest piknik majówkowo-charytatywny. Start  1 maja o godzinie 13:00. Wystąpi chór Cantores Gaudentes w Kościele Parafialnym w Kijewie Królewskim, a godzinę później cała impreza przeniesie się na boisko sportowe LKS Pomowiec. Impreza charytatywna odbyła się na rzecz chorej Amelki Grzeleckiej, mieszkanki gminy Kijewo Królewskie, a cały dochód  zostanie przekazany na jej leczenie. 

Akcja wyjdź na spacer

1 i 3 maja zaplanowano również akcję pod tytułem spacerki po Chełmnie. Zbiórka uczestników punkt 10:30 pod Ratuszem. W planach jest także spacer wzorcowym miastem średniowiecznym. Na trasie zobaczymy między innymi układ urbanistyczny Chełmna, Rynek, Dzieje przywileju chełmińskiego, kościół podominikański, Nowe Planty, mury obronne. Cały spacer odbędzie się pod przewodnictwem Jadwigi Alaba-Wesołoweskiej.

We wtorek ruszymy szlakiem filmowym. Każdy z uczestników wybierze się tropem takich ekranizacji jak: Rok spokojnego słońca, Jestem, Wrony, Ziarno prawdy, Belfer, Podróż za jeden uśmiech, Koledzy czy Persona non grata. Przewodnikiem tej wycieczki będzie Piotr Badziąg.

Targi terrarystyczne 

Nieco później, tuż po weekendzie majowym w Chełmnie zorganizowane będą Targi Terrarystyczne. Giełda i wystawa zwierząt egzotycznych odbędzie się w godzinach 10:00-16:00. Impreza odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.