Napis CHEŁMNO uszkodzony przez wiatr – czy wróci na swoje miejsce?

Napis CHEŁMNO uszkodzony przez wiatr – czy wróci na swoje miejsce?

Jakiś czas temu napis CHEŁMNO, który znajdował się na głównej płycie rynku został uszkodzony przez wiatr. Wiele osób zastanawiało się, czy napis wróci w to samo miejsc. Jak się okazuje zdania były bardzo mocno podzielone. Jak pisali niektórzy mieszkańcy, jeśli zapis został przewrócony, to musiał być to jakiś znak. Inni z kolei przyzwyczaili się już do tego widoku. Sprawdzamy, co dokładnie wiadomo w tej sprawie i czy faktycznie napis powróci na swoje miejsce.

Napis na rynku już się znudził?

Głosy mieszkańców naszego miasta faktycznie były bardzo różne, jeśli chodzi o sam napis i jego umiejscowienie. Debata na ten temat odbyła się podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Jak poinformował Michał Wrażeń, radny, dla wielu mieszkańców napis stał się już nudny. Z kole radna Ilona Smolińska dodała, że z jej informacji wynika, że napis jest lubiany przez mieszkańców.  Nie zabrakło również głosów, że samo miejsce nie jest odpowiednie na tego typu napis i warto byłoby poszukać nowej lokalizacji. Cała sprawa została przekazana do rozpatrzenia przez Komisję Oświaty, Kultury, Sportu i Ochrony środowiska rady Miasta Chełmno.

Mieszkańcy też mają swoje zdanie w tym temacie

Również mieszkańcy wypowiedzieli się w tym temacie. Jak przyznali, sam napis nie jest już potrzeby. Miał powstać tylko na ochoty 100-lecia Niepodległej Polski oraz na Festival Ninę Hills. Pojawiły się głosy, że przysłania zabytkowy ratusz. Nie zabrakło także propozycji nowej lokalizacji, najczęściej pojawiały się wzgórza, niczym napis Hollywood.

Głos Urzędu Miasta z tej sprawie

Głos w tej sprawie zabrał także Urząd Miasta. Zastępca burmistrza, Piotr Murawski potwierdził, że napis jest częściowo uszkodzony. W tym momencie został zabezpieczony i zmagazynowany. O jego przyszłości zadecyduje rada miasta podczas pracy nad budżetem na rok 2023. W tym momencie z pewnością nie wróci on na swoje miejsce. Aby napis wrócił potrzebny jest plac z utwardzonym gruntem, dostępem do prądy i monitoringiem. Odpowiednie miejsce zatem nie będzie łatwe do znalezienia.