Nietypowy wypadek z motorowerem. Sprawę bada policja

Nietypowy wypadek z motorowerem. Sprawę bada policja

Do niecodziennego wypadku doszło w niedzielny wieczór w Chełmnie. To już któraś sytuacja z rzędu, do której były zmuszone wyjechać jednostki straży pożarnej, policji oraz karetki. Choć początkowo zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, szybko okazało się, że żaden z uczestników ( a raczej uczestniczek) nie został poważnie ranny. Co właściwie się stało?

Uderzyła motorowerem w latarnię

Jak udało się ustalić policji w niedzielny wieczór, ok. godziny 18 ul. Powiśle poruszały się dwie kobiety na motorowerze. Kierowała 52-letnia mieszkanka Chełmna, która z niewiadomych przyczyn nagle straciła panowanie nad pojazdem. Skutkiem tego było uderzenie ze sporą prędkością w stojącą na poboczu latarnię. Na miejsce wypadku natychmiastowo zostały wysłane: dwa radiowozy policji, dwie karetki oraz dwa wozy strażackie. Po kilku chwilach służby zastały motorower przewrócony na jednej z działek. Kobiety, choć były mocno przestraszone nie odniosły poważniejszych urazów.

Przyczyny wypadku nieznane

Na chwile obecną ciężko stwierdzić, dlaczego prowadząca motorower straciła nad pojazdem panowanie. Policja w toku procedur zdecydowała się na pobranie krwi kierującej, bowiem zaistniało podejrzenie, że kobieta mogła prowadzić pod wpływem alkoholu. Dopiero wyniki badań ostatecznie potwierdzą wersje wydarzeń. Na szczęście w tym przypadku nikt nie został poważnie ranny. W zależności od uzyskanych w laboratorium wyników, kobieta może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego, co grozi karą do trzech lat więzienia. Jeśli prowadziła motorower pod wpływem alkoholu kara ta może zostać zwiększona do 4,5 roku za kratkami.

Alkohol zmorą kierowców

Statystyki policyjne wciąż pokazują, że spora część kierowców decyduje się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Nawet niewielkie ilości mogą doprowadzić do opóźnienia reakcji oraz utrudnienia czynności motorycznych człowieka. To z kolei jest najczęstsza przyczyną wypadków na Polskich drogach. Dlatego zwłaszcza w okresie wakacyjnym w gminie Chełmno , jak i pozostałych regionach kraju nastąpiły wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.