Ostatni tydzień czerwca pod znakiem imprez w Chełmnie

Ostatni tydzień czerwca pod znakiem imprez w Chełmnie

Ostatni tydzień czerwca odbył się pod znakiem imprez w naszym mieście. Wspólnie świętowaliśmy Noc Świętojańską nad Jeziorem Starogardzkim, a także inaugurację Społecznej Galerii Sztuki w Chełmnie.

Obchody Nocy Świętojańskiej

Jak co roku terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim mieszkańcy Chełmna świętowali obrzędy Sobótki. Wydarzenie odbyło się 25 czerwca. Całe wydarzenie odbyło się w ramach programu Wibracji Letniego Przesilenia w Chełmnie. Jest to już II edycja tego wydarzenia, które otwiera sezon letni 2022. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli podziwiać tańce i wystąpienia muzyczne, które zostały przygotowane przez zespoły kultywujące regionalną tradycję folkloru. Wśród tańca dominowały kujawiaki, oberki i mazur. Tego dnia mogliśmy usłyszeć Zespół Pieśni i Tańca Pomorze oraz Kapela ZPiT Pomorze.

Społeczna Galeria Sztuki

26 czerwca odbyła się inauguracja Społecznej Galerii Sztuki. Wydarzenie miało miejsce w kamienicy przy ul. Grudziądzkiej 36. Sam miejsce zostało stworzone dla lokalnych artystów, którzy chcą się podzielić swoimi pracami. Już teraz można tam twórczość czasowej grupy plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmińskim Domu Kultury. Będzie ona dostępna do końca września. Galeria G36, bo tak nazywa się to miejsce powstała na prośbę mieszkańców. Chodzi o potrzebę wsparcia lokalnej twórczości. Chełmno odwiedza co roku wielu turystów, dlatego w tym miejscu mogą oni również podziwiać twórczość. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli dane osoby chcą wystawić swoje prace, to mogą skontaktować się ze Społeczną Galerią Sztuki. Wystarczy napisać wiadomość e-mail na adres: [email protected] lub zgłosić się telefonicznie. Numer telefonu do Społecznej Galerii Sztuki to: 512 218 106. Warto dodać, że artysta nic nie płaci za wystawienie swoich prac.

Zapraszamy do odwiedzania nowych miejsc w naszym mieście.