Otwarcie ogrodu społecznego w Chełmnie

Otwarcie ogrodu społecznego w Chełmnie

9 września miało miejsce oficjalne otwarcie Ogrodu Społecznego w Chełmnie. Fantastyczna inicjatywa pozwoliła zgromadzić na placu przy kościele Św. Ducha wiele osób w różnym wieku. Dzięki takiej inicjatywnie, mogli w przyjemnej atmosferze odpocząć od codziennych zmartwień i problemów. Czym właściwie jest Ogród Społeczny i jaką będzie pełnił funkcję? O tym informujemy poniżej.

Projekt „Współpracujemy” realizowany przez Urząd Miasta Chełmno

Wspomniany powyżej projekt został otwarty w marcu 2021 roku i potrwa do maja 2022 roku. To wspaniała inicjatywa, której celem jest aktywizacja mieszkańców. Ludzi bezdomnych, bezrobotnych, wykluczonych ze społeczeństwa. Jak podaje jej koordynatorka cieszy się dużym zainteresowaniem i realnie działa na wielu płaszczyznach. Ogród społeczny powstał, aby każdy mieszkaniec mógł spotkać się z innymi osobami w miejscu przyjaznym dla każdego. Wymagał sporego nakładu wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Na placu przy Kościele Św. Ducha nastąpiło bowiem pozbieranie wszystkich śmieci, wyrównanie terenu, stworzenie właściwych nasadzeń. Ponadto uczestnicy własnymi siłami budowali ławki, a także je malowali. Powstała naprawdę przyjazna przestrzeń.

Oficjalne otwarcie i wielu mieszkańców

9 września nastąpiło oficjalne otwarcie. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli władz, ale również uczniów wielu klasy gminnych szkół. Pojawiły się także dzieci ze świetlicy prowadzonej przez siostry zakonne. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem. Gospodynie z koła Gospodyń wiejskich przyrządziły apetyczne specjały, była wata cukrowa i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo wystąpili finaliści programu The Voice of Poland. Inicjatywa spotkała się z dużym odzewem. Wiele osób zdecydowało się zgłosić do stowarzyszenia. O jego pracy i postępach będziemy pisać w oddzielnym artykule. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wypoczynku na świeżym powietrzu właśnie w tym miejscu. Z pewnością czas spędzony w takiej lokalizacji pozwoli odsapnąć od codziennych problemów.