Przykry wypadek i kobieta, do której dotarli strażacy

Przykry wypadek i kobieta, do której dotarli strażacy

Chełmińscy strażacy spotykają się z najróżniejszymi sytuacjami. Często zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów, ale również dostawaniem się do różnych mieszkań, w których uwięzieni są ludzie. Podobnie było w przypadku, który miał miejsce 25 sierpnia na jednym z chełmińskich osiedli.

Szybka interwencja dla starszej kobiety

W ciągu dnia wpłynęło zgłoszenie do Straży Pożarnej, że w bloku przy Ul. Kopernika w jednym z mieszkań leży 87-letnia kobieta. Więcej informacji nie było. Na miejsce szybko została wysłana jednostka, która zorientowała się, że drzwi do mieszkania kobiety są zamknięte. W obliczu faktu, iż poszkodowana leżała na ziemi na balkonie i wzywała pomocy zdecydowano o wejściu do mieszkania właśnie tą drogą. Jeden ze strażaków dostał się do kobiety po balkonach sąsiadów. Okazało się, że starsza pani od kilku godzin leży na posadzce. Po krótkiej rozmowie strażak wezwał pogotowie, które zabrało poszkodowaną do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Rozcięty łuk brwiowy i ból kręgosłupa

Właściwie nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się w tej sytuacji. Najprawdopodobniej kobieta straciła równowagę i wywróciła się. Ze względu na swój podeszły wiek i rozcięcie łuku brwiowego nie mogła samodzielnie wstać. Po przybyciu strażaków na miejsce kobieta potwierdziła, że boli ją głowa i kręgosłup. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, w ciągu kilkunastu minut znalazła się pod opieką lekarzy.

Nie do końca wiadomo kto właściwie zgłosił zaistniałą sytuację i dlaczego 87 letnia kobieta leżała na posadzce balkonu przez kilka godzin. Być może sąsiedzi znajdowali się wówczas w pracy i nikt nie zauważył, że staruszka wymaga pomocy. Warto jednak przy tej sytuacji wspomnieć, aby czasem zwrócić uwagę na to, co dzieje się u naszych sąsiadów. Zwłaszcza, jeśli są to osoby starsze bądź schorowane. Niech ta sytuacja będzie nauczką, a jednocześnie przestrogą. Najważniejsze, że pani udało się udzielić fachowej pomocy i, że obecnie znajduje się w miejscu, w którym otrzyma profesjonalną i właściwą pomoc.