Samobójcza próba na moście w Chełmnie – szybka reakcja służb ratunkowych

Samobójcza próba na moście w Chełmnie – szybka reakcja służb ratunkowych

W sobotnie przedpołudnie, dokładnie o 9:19, straż pożarna w Chełmnie otrzymała alarmujące zgłoszenie. Doszło do incydentu na miejscowym moście drogowym, który leży na trasie DK 91. Wiadomość dotyczyła potencjalnej próby samobójczej.

Gdy strażacy przyjechali na miejsce, zauważyli obecność pięciu robotników z firmy remontującej most. Nie dostrzegli natomiast żadnych dodatkowych zagrożeń. Policja już wcześniej zjawiła się na miejscu zdarzenia, co pozwoliło na szybkie zabezpieczenie terenu.

Akcja ratunkowa obejmowała również działania na akwenie wodnym pod mostem. Strażacy zwodowali łódź, aby móc prowadzić poszukiwania i ewentualną akcję ratowniczą na wodzie. Na miejsce przybyli także ratownicy z chełmińskiego WOPR-u.

Podczas dalszych działań okazało się, że osobą, która przekroczyła bariery mostu był jeden z pracowników ekipy remontującej. Po ustaleniu tej informacji przez policję, strażacy zakończyli swoją akcję na miejscu zdarzenia.

W całym przedsięwzięciu udział wzięły zastępy zarówno z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chełmnie, jak i z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.