Służby mundurowe w Chełmnie i ich akcje profilaktyczne

Służby mundurowe w Chełmnie i ich akcje profilaktyczne

Wakacje powoli zmierzają do końca, co nie znaczy, że służba mundurowa zaprzestaje swoich działań. W tym roku odbyło się wiele akcji profilaktycznych, które miały na celu edukację dotyczącą bezpieczeństwa. Spotkanie te były organizowane z myślą o dzieciach, ale nie tylko. Sprawdzamy, co działo się podczas jednego z takich wydarzeń.

Czwartkowe spotkania

W wakacje każdego czwartku służby mundurowe organizowały w Chełmnie spotkania, podczas których prezentowano najróżniejsze zasady bezpiecznego podróżowania. W całym wydarzeniu udział wzięli strażacy z KP PSP Chełmno, a także policja oraz strażacy miejscy. Takie spotkania to nie tylko doskonały czas na to, aby zwrócić uwagę młodych osób na bezpieczeństwo, ale także szansa na to, aby przedstawić, jakie obowiązki mają poszczególni mundurowi. To doskonała okazać do tego, aby także opowiedzieć nieco o zawodzie strażaka, policjanta czy przedstawiciela straży miejskiej. Kto wie, może takie spotkanie zarazi młodszych i w przyszłości będą chwili oni zasilić szeregi, któregoś z wyżej wymienionych zawodów.

Spotkanie ze strażakami

Pod koniec lipca spotkanie z najmłodszymi zorganizowali strażacy. Podczas spotkania nie zabrakło poważnych tematów, ale był także czas na zabawę. Strażacy przygotowali wiele atrakcji, w wśród nich wspomnieć należy o pokazach samochodowych służb mundurowych, pokazie sprzętu oraz pokazie psów policyjnych. Mało tego, nie zabrakło także dmuchanej zjeżdżalni i lania wody z węża strażackiego. W tym dniu młodzi ludzie mieli okazję wejść do zadymionego namiotu. Ich zadaniem było szukanie manekinów. Miło to pokazać, jak wygląd szukanie osób w trakcie pożarów. Nie zabrakło także chętnych osób, którzy próbowali swoich sił w slalomie między pachołkami w alkogoglach. Oczywiście nie zabrakło także waty cukrowej, słodkości oraz popcornu.

Potrzebna inicjatywa

Taka inicjatywa jest niezwykle ważna, to jedyny sposób, aby uświadomić młodych ludzi o czyhających zagrożeniach. To również sposób, aby zapewnić nieco rozrywki w trakcie wakacyjnych dni. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą cykliczne.