Spacerek po Chełmnie – także we wrześniu

Spacerek po Chełmnie – także we wrześniu

Spacerek po Chełmnie to okazja do tego, aby poznać miasto i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Seria takich spacerów odbywała się regularnie lipcu i cieszyła się wyjątkowa popularnością. Nic straconego dla tych, którym nie udało się wybrać na to wydarzenie. We wrześniu odbędzie się kolejny cykl takich spotkań, na które serdecznie zapraszamy.

Zakończony cykl wakacyjny

W lipcu odbyło się aż pięć takich spotkań, w każdą niedzielę. Ostatni z nich miał miejsce 31 lipca. Każdy zainteresowany miał okazję uczestniczyć w spacerze motywowanym udziałem chełmian w walkach niepodległościowych. Przewodnikiem spaceru była Joanna Stolarską-Kurowska. Kolejne takie spotkanie odbyły się także w sierpniu. Dokładnie 7 sierpnia motywem przewodnim były parki i ogrody Chełmna. Przewodnikiem tego spaceru była Hanna Filarska. Kolejne spotkanie odbyło się 14 sierpnia. Motywem przewodnim był spacer po dziejach garnizonu chełmińskiego. Przewodnikiem był Władysława Flieger. Kilka dni temu odbyła się trasa, która wiodła śladami Ludwika Rydygiera w Chełmnie. Przewodnikiem spaceru był Sławomir Grabowski. W ostatnią niedzielę sierpnia spotkanie będzie miało nieco inny charakter – będzie to trasa rowerowa. Przebiega ona przez Chełmno – Żurawia Kępa – Świecie – Wiąg – Sartowice – Świecie – Głogówko – Chełmno. Cała długość trasy wynosi ok. 38 km. Przewodnikiem jest Sławomir Grabowski.

Spacery we wrześniu

Okazuje się, że we wrześniu także organizowane będą takie spotkania. Łącznie odbędą się trzy takie spotkania. Dokładnie 4 września spacer będzie śladami roli kobiet w Chełmnie.Trasa będzie wiodła przez rynek, zakon usterek, benedyktynek oraz Sióstr Miłosierdzia. Przewodnikiem spotkania będzie Monika Szwarocka – Loba. 11 września odbędzie się trasa dziejami chełmińskiego drukarstwa. Przewodnikiem spaceru będzie Anna Grzeszna-Kozikowska. 18 września to z kolei trasa pod nazwą połączenie dziedzictwem. Przewodnikiem będzie Anna Grzeszna-Kozikowska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Warto poznać dzieje swojej ziemi.