Stłuczka z udziałem pięciu pojazdów na autostradzie A1

Stłuczka z udziałem pięciu pojazdów na autostradzie A1

Miejscem zdarzenia było Gorzuchowo w powiecie chełmińskim, gdzie na jednej ze szlaków komunikacyjnych doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Konkretnie, na autostradzie A1, 27 listopada 2023 roku, w poniedziałek, tuż po godzinie 7:00 rano, miało miejsce potężne zderzenie czterech samochodów osobowych i busa. Pierwsze wiadomości o incydencie nadeszły jeszcze przed godziną 7:00, dokładniej o godzinie 6:45.

Według raportów służb ratunkowych na miejscu zdarzenia znaleziono cztery auta osobowe oraz bus położony pod kątem na drodze. Zdarzenie miało miejsce na 105 km autostrady A1, w kierunku Łodzi, w miejscowości Gorzuchowo, która jest częścią gminy Stolno. Zanim służby ratunkowe dotarły na miejsce, wszystkie siedem osób podróżujących pojazdami zdążyło samodzielnie opuścić swoje pojazdy. Na szczęście, żadna z nich nie odniosła obrażeń. W czasie prowadzonych działań ratunkowych ruch był możliwy tylko jednym pasem.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, podkomisarz Tomasz Zieliński, wyjaśnił, że zjawisko było wynikiem serii nieszczęśliwych zdarzeń. Incydent rozpoczął się, gdy kierowca volkswagena golfa postanowił wyprzedzić renault trafic, które znajdowało się przed nim na 105 km autostrady. Jednakże, nieudolne manewry doprowadziły do kolizji pomiędzy oboma pojazdami. W wyniku tego zdarzenia oba samochody zaczęły kręcić się i uderzyły w barierkę. Na szczęście oba pojazdy pozostały na kołach i nie doszło do żadnych obrażeń.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Kierujący golfem został ukarany grzywną w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi za swoje działania.