Tragiczny wypadek drogowy w gminie Stolno: dwie osoby zderzyły się z drzewem jadąc volkswagenem polo

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Stolno: dwie osoby zderzyły się z drzewem jadąc volkswagenem polo

W malowniczej gminie Stolno doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Samochód marki Volkswagen Polo, prowadzony przez kobietę, uderzył prosto w drzewo. Nieszczęśliwy wypadek skończył się tragicznie dla dwóch osób znajdujących się w pojeździe.

Podczas kolizji ucierpiały dwie kobiety – podróżująca samochodem w wieku 58 lat oraz pasażerka o 87 lat. Obie poszkodowane zostały natychmiast przewiezione do szpitala. Z powodu konieczności zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielenia pomocy poszkodowanym, główna arteria komunikacyjna przez gminę była całkowicie niedostępna.

Kierująca Volkswagenem była przytomna po zdarzeniu, jednak jej starsza towarzyszka straciła przytomność, choć na szczęście nadal funkcje życiowe były zachowane. Dwie kobiety pozostały we wnętrzu rozbitego pojazdu.

Miejsce nieszczęśliwego zdarzenia zostało starannie zabezpieczone, a ruch na drodze został chwilowo zablokowany. Akumulator w uszkodzonym samochodzie został odłączony. Zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Robakowa udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym – zapewnił wsparcie psychiczne kobiecie przytomnej, a u osoby nieprzytomnej monitorowano podstawowe funkcje życiowe.

Na miejsce wypadku wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przybyciu ewakuował obie poszkodowane z pojazdu i przekazał je pod opiekę medyków. Poirytowane kobiety zostały natychmiastowo przewiezione do szpitala w Grudziądzu za pomocą dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego. W wyniku kolizji wyciekły płyny eksploatacyjne, które zostały neutralizowane przez strażaków za pomocą sorbentu. Po opanowaniu sytuacji pojazd i miejsce zdarzenia zostały przekazane pod jurysdykcję policji.