W gminie Chełmno odbył się Festiwal Produktów Lokalnych 

W gminie Chełmno odbył się Festiwal Produktów Lokalnych 

8 października w Bieńkówce w gmine Chełmno odbył się festiwal, który z pewnością przypadł do gustu miłośnikom dobrego jedzania i kudowej muzyki. Mowa oczywiście o Festiwalu Produktów Lokalnych, oprócz jedzenia i muzyki nie zabrakło również tańcy i wiejskiego klimatu. 

To już druga edycja programu!

Festiwal Produktów Lokalnych odbył się po raz drugi w gminie Chełmno. Z tego powodu trzeba było zrobić zupełnie nową scenerię. Od razu trzeba dodać w zupełnie innej scenerii. Impreza przygotowana została w plenerze, nad samym brzegiem Wisły. Na samym wydarzeniu nie zabrakło najróżniejszych atrakcji. Swoje stoiska zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, które aktywnie działają na terenie Gminy Chełmno. 

Najróżniejsze wyroby

Koło Gospodyń Wiejskich Starogród na swoim straganie wystawiły własnoręcznie przygotowane podpłomyki z powidłami starogrodzkimi, ziemniaki z parnika na liściu kapusty. Z kolei tradycyjne kluski, pasztety, kapusta kiszona i rogaliki to działo Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwone Szpilki” z Kolna. Panie z KGW Bieńkówka podbijały podniebienia gości Festiwalu swoją zupą dyniową oraz ciastami. Oprócz jedzenia na Festiwalu znaleźć można było również wyroby z ceramiki, miód i pyłek kwiatowy. Stowarzyszenie „Światełko nadziei” sprzedawało przedmioty, a dochód w całości przeznaczony był na akcje charytatywne organizowane przez tę organizację. Dziennikarka Lidia Piechota na swoim stoisku wystawiła pastę konopną CBD i olejki z konopi siewnej, naturalne kadzidła, palo santo. 

Atrakcji co niemiara!

Podczas Festiwalu Produktów Lokalnych wystąpiła także Kapela Chełmińska, która swoimi pieśniami zabawiała uczestników. Konkurs na najlepiej przygotowane stoisko zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich Kolno. Całe wydarzenie współfinansowane było ze środków Powiatu Chełmińskiego.