Walentynki w Chełmnie

Walentynki w Chełmnie

14 luty to znana data każdej zakochanej osobie. W tym dniu obchodzony jest Dzień Zakochanych, których patronem jest święty Walenty. Jak w tym roku Chełmno będzie obchodziło ten dzień?

22. edycja Walentynek

Wkrótce Chełmno będzie obchodzić 22. edycję swojego wydarzenia z okazji Walentynek, które odbędzie się przez cztery dni. Jak w poprzednich latach, będzie różnorodne wydarzenia i atrakcje dla mieszkańców, turystów i gości do zabawy. Świętowanie będzie obejmować dwa koncerty: pierwszy odbędzie się 11 lutego na głównym rynku, z udziałem Cheap Tobacco, Dziwna Wiosna i Cleo. Drugi, 14 lutego, odbędzie się w kinie Rondo, z głównym wykonawcą Stanisławem Soyką.

Wiele atrakcji

Dodatkowo, będzie różnorodne inne działania i wydarzenia, takie jak wystawa poświęcona życiu i pracy lokalnego lekarza i działacza społecznego. Odbędzie się także wystawa uliczna na temat historii zalotów, rynek Walentynek i festiwal piosenek dla duetów. Dla miłośników sportów będzie 8. Bieg Miłości, a dla tych, którzy lubią zimno, „kąpiel polarny” w lokalnym jeziorze. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.