Wyśpiewał pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie wokalnym

Wyśpiewał pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie wokalnym

To wspaniała wiadomość nie tylko dla Chełmna, ale również całego kraju. Michał Rajewski, na co dzień dyrygent aż trzech chórów wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym, który miał miejsce w Buskowym Samorządowym Centrum Kultury w Busko – Zdroju. To ważne wyróżnienie dla Polski oraz wspaniała wiadomość dla samego wokalisty. Jego występ zachwycił niemal wszystkich zgromadzonych, jak i pozostałych uczestników wydarzenia.

Konkurs i jego zasady

Konkurs „Bella Voce” ściąga wielu zainteresowanych nie tylko wśród uczestników. W tym roku zdecydowano się podzielić rywalizację na dwie kategorie. Pierwszą tworzyli wokaliści do 24go roku życia. Drugą byli śpiewacy w przedziale wiekowym od 25 do 38 lat. Każdy wokalista mógł zaprezentować wybrany, dowolny repertuar. To właśnie sprawiło, że konkurs był wyjątkowy i składał się z wielu fantastycznie wykonanych utworów. Wśród uczestników drugiej tury, a więc osób starszych pod względem wieku rywalizacja była niezwykle wyrównana. Dlatego też jury zdecydowało się na dwa pierwsze miejsca. Zajęli je Michał Rajewski oraz Joanna Zaucha. Człowiek, o którym piszemy w tym materiale zaśpiewał pięć utworów. Były to:

  • G.F. Haendel – aria „Come rosa in su la spina” Cantata Apollo e Dafne
  • Geatano Donizetti- aria „Bella siccome un angelo”
  • Ignacy Jan Paderewski – „Polały się łzy”
  • Franciszek Schubert – „Der Lindenbaum”
  • Henryk Mikołaj Górecki – „Ptak”

Jury w tym roku również składało się z ważnych osobistości. Zasiedli w nim : prof. Piotr Kusiewcz z Akademii Muzycznej w Gdańsku – przewodniczący, dr Roma Owsińska, Anna Jeremus-Lewandowska z Akademii Muzycznej w Poznaniu i dr hab. Jacek Ścibor z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak podkreślało zarówno jury, jak i sami wokaliści atmosfera całego konkursu była wspaniała. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy otrzymali wiele życzliwych, ciepłych słów. Ponadto wszystko było na najwyższym poziomie. I nie ma się czemu dziwić, bowiem takie wydarzenie przyciąga uczestników z całej Europy. Często sa to bardzo utalentowani śpiewacy, którzy biorą udział także w innych międzynarodowych konkursach. Nierzadko zajmują w nich wysokie pozycje. Dlatego też rywalizacja z takimi osoba jest pewnego rodzaju zaszczytem.

Konkurs niestety już za nami. Było wiele pięknych występów, które wszystkim uczestnikom z pewnością zapadną głęboko w pamięci.