1,5 miliarda złotych dla polskich szpitali z Funduszu Medycznego

1,5 miliarda złotych dla polskich szpitali z Funduszu Medycznego

Z najnowszych informacji wynika, że znaczna suma 1,5 miliarda złotych zostanie wyasygnowana z Funduszu Medycznego na cele związane z modernizacją, przebudową oraz rozbudową sekcji diagnostycznych w 152 oddziałach szpitalnych dedykowanych ratownictwu. Te doniesienia przekazała w ostatni wtorek minister zdrowia, Katarzyna Sójka.

Podczas konferencji prasowej, minister Sójka podała szczegółowe rezultaty konkursu dotyczącego wsparcia finansowego dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych zasilanego z Funduszu Medycznego. Minister zdrowia przypomniała o genezie tego funduszu, który powołano do życia za sprawą prezydenta Andrzeja Dudy i w ramach współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Jak zauważyła, fundusz ten został zaplanowany na okres najbliższych 10 lat, przy czym całkowita kwota środków wynosi 40 miliardów złotych.

„Przedsięwzięcie, które dzisiaj anonsujemy, ma budżet w wysokości 1,5 miliarda złotych i będzie skierowane na finansowe wsparcie procesów modernizacyjnych i przebudowy oddziałów szpitalnych ratunkowych rozlokowanych w szpitalach na terenie całego kraju” – ujawniła minister zdrowia.