W powiecie chełmińskim szkolą pilotów z całego świata

W powiecie chełmińskim szkolą pilotów z całego świata

Tak, to prawda. To właśnie w powiecie chełmińskim znajduje się ośrodek, który od wielu lat nieprzerywanie szkoli najlepszych pilotów zawodowych i prywatnych. To miejsce pełne pasji, zaangażowania i olbrzymiej wiedzy przekazywanej w bardzo profesjonalny sposób. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o nim, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca.

Adriana Aviation w Watorowie

W ośrodku w Watorowie, mieszczącym się w gminie Kijewo Królewskie od 1992 roku zdobyło kwalifikacje lotnicze kilka tysięcy naprawdę dobrych pilotów, którzy latają zarówno jako pasjonaci, jak i zawodowcy niemal na całym świecie. Obecnie jest to najstarszy w Polsce Ośrodek Szkolenia i Usług Lotniczych. To tu właśnie każdy zainteresowany może szkolić się a następnie zdobywać licencję różnych stopni. Jak podaje szef wyszkolenia blisko 80 procent wszystkich kursantów stanowią osoby zza granicy. Zdarzyło się także szkolić pilotów z Nepalu a nawet Indii. Zwykle jednak w przeważającej wielkości są to osoby z Anglii, Portugalii, Hiszpanii czy Włoch. Co jeszcze bardziej cieszy – nie brakuje wśród nich także Polaków.

Dwie kategorie kandydatów

Do pierwszych z nich zalicza się osoby, które planują latać zawodowo. To zwykle ludzie do trzydziestego roku życia, choć jak podaje szef wyszkolenia zdarzają się przypadki także dużo młodszych osób. Co ważniejsze ich determinacja jest ogromna. Rzadko która osoba nie kończy kursu, a spośród wszystkich, którzy dochodzą do tego etapu niewiele z nich nie zdaje później egzaminów. Sam czas szkolenia nie jest jednoznaczny. Jest on bowiem zależy od wielu czynników. Przyjmuje się jednak, że zwykle trwa około miesiąca.

Drugą kategorią osób są ludzie, którzy maja ustabilizowaną sytuację życiową i zawodową, a latanie traktują tylko w formie rekreacji i frajdy. To osoby w najróżniejszym wieku, które zdają szkolenia tylko na licencję PPL(A). Co ciekawsze w lotnictwie najbardziej liczy się reklama ustna. Nie ma więc potrzeby aby ośrodek reklamował się w mediach społecznościowych. Większość osób, które się w nim pojawiają dowiedziały się o takiej możliwości od innych ludzi.