Akcje policyjne na terenie gminy Chełmno

Akcje policyjne na terenie gminy Chełmno

Wakacje to czas, kiedy na polskich drogach można spotkać nieco więcej patroli policyjnych. Jak pokazują statystyki, to również czas, kiedy zgłaszanych jest najwięcej przestępstwa. Tym razem sprawdzamy, co działo się w gminie Chełmno w ostatnim czasie. Do jakich spraw wezwano patrol oraz służbę policyjną. Przy okazji policja apeluje, aby zachować ostrożność na drogach i co najważniejsze, stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Potrącenie pieszego

Wraz z początkiem lipca na chełmińskich drogach doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu okazało się, że 44-letni mężczyzna kierujący fiatem panda nie zauważył pieszego, który przechodził na przejściu dla pieszych i potrącił go. Niestety, jak się okazało, poszkodowanego 18-latka przetransportowano do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policja bada co mogło być przyczyną tego potrącenia.

Wysoki mandat dla pijanego rowerzysty

W lipcu doszło także do zatrzymania 61-letniego mężczyzny, który poruszał się rowerem. Mężczyzna wzbudzał podejrzenie wsród patrolu. Jak się okazało słuszne. Miał on ponad 1 promil alkoholu we krwi. Nałożono na niego kara w wysokości 2,5 tys. złotych.

Prędkość i kłopotliwy manewr cofania

W niedalekiej miejscowości Klamry młody mężczyzna przekroczył prędkość, za co został ukarani mandatem. To nie wszystkie tego typu incydenty. Tylko w lipcu dwóch kierowców ukarano za niepoprawnie wykonany manewr cofania.

Pasażer posiadał narkotyki kierowca prowadził pod ich wpływem

Kilka dni temu doszło do zatrzymania kierowcy, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. W tym samym pojeździe znajdował się także pasażer, przy którym policja znalazła środki odurzające. 22-latek kierujący pojazdem ma zabrane prawo jazdy. Za ten czyn grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Z kolei jego rówieśnik może zostać skazany na karę pozbawienia wolności do lat trzech. Policja zabezpieczyła narkotyki, które u niego znaleźli.