Bieńkówka, Gorzuchowo i Głażewo nagrodzone w konkursie na produkt lokalny

Bieńkówka, Gorzuchowo i Głażewo nagrodzone w konkursie na produkt lokalny

Kilka tygodni temu odbył się powiatowy konkurs pod nazwą Produkt lokalny Powiatu Chełmińskiego. Starosta chełmiński Zdzisław Gamański z początkiem czerwca wręczył symboliczne czeki sołtysom, którzy realizowali dany projekt. Pośród wszystkich, wybrano trzy, które ostatecznie zwyciężyły w plebiscycie. Są to: sołectwo Bieńkówka, którego sołtysem jest Bartosz Kubacki, sołectwo Gorzuchowo na czele z sołtys Iloną Linczowską oraz sołectwo Głażewo, którego sołtysem jest sołtys Jarosław Pawlikowski.

Sołectwo Bieńkówka

W ramach nagrody sołectwo Bieńkówka zrealizuje II edycję wydarzenia, które nosi nazwę Festiwal produktów lokalnych Gminy Chełmno. W wydarzeniu wezmą udział lokalni producenci i wytwórcy z naszej gminy, osoby prywatne, organizacje pozarządowe i Koła Gospodyń Wiejskich. Każde stoisko będzie miała możliwość prezentacji swoich wyrobów. A zainteresowani będą mogli zadawać pytania. Nie zabraknie muzyki i innych atrakcji, w tym konkursu na najlepsze stoisko. W ramach wydarzenie zakupiono również logo. W przyszłości będzie ono oficjalnym znakiem imprezy, a w przyszłości będzie wykorzystywany podczas działań promocyjnych Gminy Chełmno. Wstępnie wydarzenie zaplanowane jest na 15 października br.

Sołectwo Gorzuchowo

Sołectwo Gorzuchowo zorganizuje projekt, który nosi nazwę Smaki Błękitnej Armii. W ramach tego wydarzenia odbędzie się piknik w parku wiejskim w Gorzuchowie. Całość zacznie się od pochodu błękitnego na trasie Sarnowo – Góra Św. Jana – Gorzuchowo. Nie zabraknie pieśni patriotycznych, harcerzy, będzie również nawiązująca do tradycji, a także wykorzystane zostaną stare urządzenia do przygotowywania potraw. Główną atrakcją będą stoiska z potrawami, które spożywali żołnierze. Będzie można również zagrać w edukacyjną grę terenową. Wydarzenie zaplanowano na 13 sierpnia br.

Sołectwa Głażewo

Ta miejscowość zorganizuje projekt pod nazwą Głażewski Żurek Sołtysowej posmakujemy i na pit bike’ach pojedziemy!. Jak można się domyślić, zorganizowany zostanie piknik, który znajduje się przy torze Pit Bike. Podczas wydarzenia uczestnicy zobaczą Tor Głażewo – Pit Bike, będą mogli wziąć i skosztować tradycyjnego żurku, który zostanie przyrządzony według rodzinnej receptury żony sołtysa. Odbędą się również pokazy animacyjne, które będą prowadzone na miejscu przez pracowników GOK. Za udział w aktywnościach będzie można zdobyć pamiątkową przypinkę. Pikniku odbędzie się na przełomie czerwca i lipca br.