Bitwa na boisku: ćwierćfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej zakończony

Bitwa na boisku: ćwierćfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej zakończony

Dnia 16 października 2023 roku, na boisku typu orlik usytuowanym w Chełmnie, małe piłkarskie talenty rywalizowały ze sobą podczas ćwierćfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci (2011 i młodsi) w piłce nożnej chłopców. Młodzi zawodnicy reprezentowali powiaty chełmiński, tucholski oraz świecki, a ich pasjonująca gra przyciągnęła liczne grono widzów.

Do finału prowadziła tylko jedna ścieżka, a o miejscu gwarantującym awans do następnej rundy zawodów rywalizowały trzy drużyny reprezentujące różne szkoły. Wśród nich byli również chłopcy z Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie, którzy pod opieką trenera Andrzeja Andrzejewskiego z determinacją walczyli o awans.

Niestety, dalszy etap rozgrywek okazał się poza zasięgiem chełmińskiej drużyny. Chociaż w pierwszym meczu przeciwko SP 2 Tuchola początkowo prowadzili 2:0, ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. W drugim spotkaniu, przeciwko SP Osie, chłopcy z Chełmna doprowadzili do remisu, jednak mecz zakończył się ich porażką 1:2.

Zawodnicy z Tucholi i Osie mogli cieszyć się z lepszych rezultatów. Tucholanie wygrali jedno spotkanie i zremisowali drugie, natomiast Osianie odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli jedną porażkę.