Chełmińscy policjanci złapali złodzieja

Chełmińscy policjanci złapali złodzieja

Tylko od początku tego roku na terenie powiatu chełmińskiego doszło do kilku kradzieży mieszkań oraz budynków gospodarczych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego dołożyli wszelkich starań, aby w krótkim czasie ująć sprawcę. Wszystko wygląda na to, że im się udało. Wczoraj doszło do zatrzymania mężczyzny, który najprawdopodobniej stał za wszystkimi kradzieżami w tym roku. Obecnie podejrzany przebywa w areszcie, gdzie oczekuje na rozprawę sadową. Kim jest?

Zuchwałe kradzieże nie tylko w Chełmnie

Na terenie całego powiatu zgłaszane były przypadki kradzieży, zarówno w prywatnych mieszkaniach jak i budynkach gospodarczych. Śledczy doszli do wniosku, że za większością z nich stoi jedna osoba bądź grupa. Jak ustalono poszukiwany to mieszkaniec gminy Papowo Biskupie. Co więcej straty wycenione przez osoby poszkodowane wyniosły blisko 100 tysięcy złotych. Należy więc przyznać, że mężczyzna miał rozmach i był dość zuchwały. Włamywał się zwykle w tradycyjny sposób i zabierał wszystko to, co posiadało jakąkolwiek wartość. Dlatego tez koncentrował się nie tylko na mieszkaniach, ale również budynkach gospodarczych, do których zwykle dość łatwo się włamać.

Co właściwie zginęło z okradzionych lokalizacji?

W toku czynności udało się już sporo udowodnić złodziejowi. Postępowanie udowodniło bowiem, że w marcu mężczyzna ukradł dwa katalizatory, natomiast w styczniu włamał się do domu jednorodzinnego w gminie Lisewo. To stamtąd zniknęły dwa motocykle oraz drogocenne części motocyklowe. Na tym jednak przygoda złodzieja się nie skończyła. Bowiem w sierpniu zdecydował się na kolejne włamanie do domu jednorodzinnego. Tym razem jego łupem padły głównie elektronarzędzia oraz sprzęt RTV/AGD. Na szczęście większość skradzionych łupów udało się odzyskać.

Do dziesięciu lat więzienia dla trzydziestolatka

Fanty, które odnaleziono w domu podejrzanego mężczyzny przekraczały kwotę 100 tysięcy złotych. Mężczyźnie postawiono już zarzuty – trzy kradzieże z włamaniem oraz zniszczenie mienia. Kodeks karny przewiduje za tego rodzaju przestępstwa karę wynoszącą maksymalnie do 10 lat więzienia. Policja Chełmińska cieszy się, że udało się powstrzymać zatrzymanego przed kolejnymi kradzieżami, bo istnieje duże ryzyko, iż gdyby mężczyzna pozostawał na wolności dalej zajmowałby się złodziejskim procederem.

To kolejny sukces policjantów z Chełmna, którzy coraz częściej musza borykać się z rożnymi przestępstwami. Złodzieje bowiem zwykle zwiększają swoje działania w okresie wakacyjnym, gdzie jak dobrze wiadomo większość ludzi udaje się na długo wyczekiwane urlopy.