Depilacja – poznaj zalety trwałej epilacji laserem Palomar Vectus!

Depilacja – poznaj zalety trwałej epilacji laserem Palomar Vectus!

Trwała depilacja, precyzyjniej epilacja, od dawna jest zabiegiem pożądanym przez większość kobiet, ale też panów. Wiemy o niej sporo – interesuje nas głównie fakt możliwości pozbycia się niechcianego owłosienia na stałe. Decydując się na ten typ depilacji, warto jednak nieco bardziej zagłębić się w temat, ponieważ poszczególne lasery stosowane w klinikach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych znaczenie różnią się od siebie, a to właśnie szczegóły wpływają na finalny efekt. Tym razem przedstawiamy laser Palomar Vectus.

Czym jest trwała depilacja? 

Wiele kobiet do depilacji używa standardowych maszynek do golenia. Ta metoda jest najprostsza – wystarczy kilka ruchów, aby bezboleśnie pozbyć się włosków z nóg, pach czy okolic bikini. Ten sposób wydaje się też najtańszy, pomijając fakt, że jednorazowa maszynka musi być wymieniana przynajmniej co 2–3 dni, bo efekt takiej depilacji nie utrzymuje się długo. 

Nieco trwalsze rezultaty przynosi usuwanie włosów wraz z cebulkami. W tym celu stosuje się depilator elektryczny, plastry czy wosk. Po wyrywaniu włosków zwykle odrastają dopiero po kilkunastu dniach, a na niektórych partiach ciała po kilku tygodniach. Minusem takich metod jest natomiast ból, często bardzo nasilony, zwłaszcza w przypadku depilacji delikatnych obszarów ciała. Często też problemem są wrastające włoski, przez które powierzchnia skóry z całą pewnością nie wygląda estetycznie. 

Na dłużej można pozbyć się owłosienia za pomocą technologii IPL. Niektóre urządzenia tego typu są przeznaczone do samodzielnego użytku w domu. Energia przez nie emitowana skutecznie osłabia mieszki włosowe, dzięki czemu włoski przestają rosnąć, o ile zabieg będzie systematycznie powtarzany. 

Na szczycie metod skierowanych do osób marzących o idealnie gładkiej skórze jest depilacja laserowa, fachowo określana jako epilacja. Wymaga powtórzeń w kilku seriach, ale jako jedyny z obecnie dostępnych sposobów pozwala na trwałe wyeliminowanie owłosienia, obecnie bez bólu i wyrzeczeń.   

Dlaczego tylko depilacja laserowa (epilacja) usuwa włosy na zawsze? 

Działanie depilacji laserowej polega na niszczeniu mieszka włosowego. Energia lasera jest absorbowana przez barwnik, który się w nim znajduje i zostaje przekształcona w energię cieplną, pod wpływem której macierz odpowiedzialna za wzrost włosa ulega całkowitemu zniszczeniu. W efekcie dany włos nie odrasta, nigdy. 

Tak intensywne działanie gwarantują jedynie urządzenia przeznaczone do profesjonalnego użytku. W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy depilacja laserowa jest przeprowadzana przy użyciu lasera Palomar Vectus. To laser diodowy, który wykazuje wysokie powinowactwo do melaniny (barwnika włosa). Już po pierwszym kontakcie włosa z jego energią dochodzi do fototermolizy, czyli całkowitej destrukcji mieszka włosowego. 

Jednak, aby na stałe wyeliminować włos, musi on znajdować się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Włosy na całym ciele rosną z różną częstotliwością, przechodząc przez kolejne fazy wzrostu, odpoczynku i obumierania. Tylko z tego powodu zabiegi laserowej depilacji w klinikach wymagają powtórzeń – kilka sesji pozwala na precyzyjne dotarcie do każdego włosa w fazie wzrostu. 

Palomar Vectus – co wyróżnia ten laser na tle innych? 

Lasery do epilacji działają w oparciu o fale o różnej częstotliwości. Trzeba pamiętać, że najwięcej melaniny znajduje się we włosach ciemnych. Barwnik obecny jest również w skórze. Szczególnie ważne jest więc dostosowanie parametrów urządzenia do rodzaju włosa i fototypu skóry. Niemniej istotna jest możliwość zastosowania głowicy, która dotrze do różnych obszarów ciała. 

Laser Palomar Vectus jest wyposażony w Skintel™ – inteligentny czujnik poziomu melaniny. Dzięki niemu wybór najbardziej optymalnych parametrów odbywa się automatycznie. To z kolei znacznie zwiększa skuteczność depilacji, a także minimalizuje ryzyko poparzeń. 

Zaletą tego urządzenia jest także opatentowana technologia PhotonRecyclingSM, która zwiększa efektywność wykorzystania światła laserowego. To z kolei przekłada się na wyższą redukcję niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Decydując się na depilację laserem Palomar Vectus, masz też pewność, że zabieg będzie bardziej komfortowy w porównaniu do wielu innych metod. Zapewnia to m.in. głowica chłodząca skórę Advanced ContactCoolingSM.

Chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej? Zajrzyj na stronę Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie lub od razu umów się na konsultację!