Do Chełma przyjadą sportowe sławy – Kuba Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek oraz Radosław Majdan

Do Chełma przyjadą sportowe sławy – Kuba Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek oraz Radosław Majdan

Już w czerwcu nastąpi długo oczekiwane nadanie imienia stadionowi miejskiemu. W tym dniu do Chełmna zjadą się zaproszenie na tę uroczystość osoby, a w tym znani sportowcy. Sprawdź, co wiadomo o nadchodzącym wydarzeniu.

Sportowy dzień w Chełmnie

Już w czerwcu, a dokładnie w sobotę 11 czerwca, do naszego miasta zjadą się piłkarskie gwiazdy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że tych piłkarzy wszyscy znacie. Oprócz piłkarzy pojawi się tego dnia również popularny komentator sportowy. Podczas nadania stadionowi w Chełmnie imienia Grzegorza Mielcarskiego zjedzie się do miasta sportowa śmietanka. Całe wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00. Jak się okazuje głównym punktem uroczystości będzie mecz towarzyski, który zostanie rozegrany pomiędzy drużyną Grzegorza Mielcarskiego a drużyną burmistrza Artura Mikiewicza. Same składy drużyn są jeszcze na etapie tworzenia, to już jedno jest pewne. W drużynie Mielcarskiego nie zabraknie popularnych sportowców piłki nożnej.

Kto pojawi się na stadionie w Chełmnie?

W Chełmnie ma się pojawić Dariusz Szpakowski, Andrzej Strejlau, Radosław Majdan, Michał Żewłakow, Tomasz Wieszczycki, Jakub Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek, Marek Jóźwik, Kamil Kosowski oraz Kazimierz Węgrzyn. Szczegóły całej imprezy nie są jeszcze do końca znane. Pozostaje jeszcze chwilę poczekać, aby finalnie 11 czerwca przeżyć jedną z największych sportowych imprez w naszym mieście.

Kim jest Grzegorz Mielcarski?

Grzegorz Mielcarski to wychowanek nieistniejącego już klubu ZKS Orzeł Chełmno. W 1992 roku wraz z piłkarską reprezentacją Polski, wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Był to jak do tej pory największy sukces polskiej piłki nożnej. Od tamtego momentu Polska nigdy nie zagrała na igrzyskach olimpijskich. Sama uroczystość nadanie stadionowi tego imienia zbiega się z okrągłą rocznicą tego sukcesu.