Żałoba po Tadeuszu Jagodzińskim, wieloletnim zastępcy burmistrza Chełmna

Żałoba po Tadeuszu Jagodzińskim, wieloletnim zastępcy burmistrza Chełmna

Dnia 10.06.2024, w poniedziałkowe popołudnie, dotarły do nas niezwykle przykre informacje. Tadeusz Jagodziński, który pełnił przez wiele lat funkcję zastępcy burmistrza Chełmna, odszedł z tego świata – takie smutne wiadomości przekazał nam burmistrz miasta, Mariusz Kędzierski.

Atmosfera w Chełmnie jest niewyobrażalnie smutna. Tadeusz Jagodziński, będący przez długie lata prawą ręką burmistrza, zmarł w wieku 76 lat.

„Przykładny szef, wzorowy zastępca” – to są określenia, które najczęściej słyszeliśmy na temat Tadeusza Jagodzińskiego. Podkreślano jego solidność, spokój oraz umiejętność współpracy z innymi ludźmi i gotowość do niesienia pomocy. Te opinie pochodziły od jego współpracowników, kiedy w 2011 roku podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Wszystkie te ciepłe słowa i szacunek ze strony podwładnych nie zmieniły jednak jego decyzji.

Wyjątkowy szacunek dla Tadeusza Jagodzińskiego wyraził również obecny burmistrz, Mariusz Kędzierski, pełniący tę funkcję także w tamtym czasie. Świadczy o tym chociażby fakt, że po śmierci Tadeusza Jagodzińskiego, nie zdecydował się on na powołanie nowego zastępcy. Nikt nie usiadł w fotelu, który niegdyś zajmował Jagodziński.