Dzielnicowi z powiatu świeckiego udaremnili ucieczkę dwóch mężczyzn ukrywających się przed sprawiedliwością

Dzielnicowi z powiatu świeckiego udaremnili ucieczkę dwóch mężczyzn ukrywających się przed sprawiedliwością

Na terenie powiatu świeckiego, dzielnicowi dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy próbowali uniknąć konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości. Pierwszy z nich został schwytany w trakcie interwencji w jednym z apartamentów w Nowem, natomiast drugi próbował uciec przed patrolem policyjnym w Świeciu. Obaj zostali już umieszczeni w odpowiednich jednostkach penitencjarnych, gdzie odbywają wyrok.

W minioną środę (15.05.24), służby porządkowe z powiatu świeckiego zatrzymały dwóch poszukiwanych przez sądy, za którymi wydane były listy gończe.

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn wpadł w ręce policjantów podczas ich obchodu rejonu służbowego. Dzięki czujności funkcjonariuszy ze świeckiej komendy, udało się zidentyfikować delikwenta, który podjął próbę ukrycia się za parkowanymi pojazdami na widok mundurowych. Na próbę odwrócenia uwagi policjantów, podejrzany rozpoczął ucieczkę. Jednak wysiłek okazał się bezowocny, ponieważ po krótkim pościgu, mężczyzna został zatrzymany w jednym z budynków przy ulicy Wojska Polskiego.

32-letni uciekinier był poszukiwany za pomocą listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Chełmnie. Teraz, skazany za przestępstwo związane z narkotykami, mężczyzna zostanie umieszczony za kratami na kolejne cztery miesiące.