Jakie ciekawe wydarzenia zaplanowano na ostatni weekend wakacji?

Jakie ciekawe wydarzenia zaplanowano na ostatni weekend wakacji?

Koncerty, dożynki, wystawy i imprezy plenerowe. Koniec wakacji zwykle wiąże się z ciekawymi wydarzeniami. Nie inaczej jest w powiecie chełmińskim, gdzie między 28 a 30 sierpnia mieszkańcy, jak i turyści będą mogli trochę się rozerwać. I choć aura ma nie być wymarzoną, słoneczną pogodą z pewnością zwrócić uwagę na imprezy, o których piszemy poniżej.

Dla każdego coś ciekawego

Ciężko dokładnie wymienić wszystkie atrakcje, które w ten weekend planowane są zarówno w Chełmnie, jak i najbliższych okolicach. Z pewnością jednak każdy znajdzie wydarzenie, które go zainteresuje. Czeka nas bowiem wiele koncertów z muzyka na żywo, imprezy sportowe a także tradycyjne dożynki. Wszystko, co pozwoli właściwie pożegnać się z latem na kolejny rok.

Już 27 sierpnia odbędzie się kolejny z cyklu „XIX Chełmińskich Wieczorów Organowych”, na które jest wstęp wolny. Tym razem o godzinie 19 w farze na organach zagra Zbigniew Gach ze Słupska. Dzień później w samym mieście będzie można skorzystać ze „śniadania na deptaku”, a w nim spotkania z kolejnym wyjątkowym gościem. Będzie to również okazja do obejrzenia wernisażu prac autorskich w Rondzie o godzinie 17stej. Z kolei pomiędzy 15 a 18 w okolicach ulicy Grunwaldzkiej odbędą się różnego rodzaju animacje i warsztaty. Każdy zainteresowany będzie mógł swobodnie spędzić czas w strefie folkloru i mody, lego i dronów, a także kolaży filmowych. Nie ma zatem mowy o nudzie!

W między czasie od godziny 18 na chełmińskiej scenie umieszczonej na rynku rozpoczną się koncerty na żywo. Zagrają popularne i bardzo lubiane zespoły tworzące muzykę w różnych stylach. To doskonała okazja dla wszystkich miłośników pozytywnych klimatów i tańca.

Z kolei 29 sierpnia zaplanowano na rynku festiwal kolorów pod nazwą „Holi Święto kolorów w Chełmnie”. Impreza rozpocznie się o godzinie 15 i potrwa do 18. Będzie to doskonała okazja do zabawy dla dzieci i dorosłych, którzy nie boją się kolorowych pyłków. Będzie głośno, radośnie i wyjątkowo. Trudno w jednej informacji wymienić wszystkie wydarzenia. W Chełmnie będą bowiem też propozycje dla biegaczy, jak i miłośników sztuki współczesnej. A co najważniejsze, także w okolicznych gminach ma odbyć się wiele imprez plenerowych, na których po prostu warto być.

Ostatni weekend wakacji będzie więc obfitował w dużą ilość zabawy, radości i przyjemności. Dla dorosłych i dzieci. Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą miały charakter darmowy. Jest więc to doskonała okazja dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów na pożegnanie lata.