Kierowca Porsche i rowerzystka z wysokimi mandatami za wykroczenia

Kierowca Porsche i rowerzystka z wysokimi mandatami za wykroczenia

Styczeń rozpoczął się z dużymi karami dla kierowcy samochodu marki Porsche. Podobny mandat do zapłaty otrzymała rowerzystka. Chełmińscy policjanci zatrzymali ich za przewinienia drogowe. Od tego roku punkty karne mają ważność przez 2 lata, a kary za popełnienie wykroczeń drogowych sięgają kosmicznych kwot.

Nowy taryfikator mandatów uderzy po kieszeniach

Wraz z nowymi stawkami taryfikatora mandatów w 2022 roku za przekroczenie prędkości o więcej niż 70 km/h, kierowcy mogą zostać ukarani mandatem o wysokości 2500 zł. Kierowca Porsche, o którym mowa, jechał z zawrotną prędkością 190 km/h, poruszając się drogą krajową nr 91 w Jeleńcu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi tam 90 km/h. Kierowca poddał się kontroli policyjnej kilkadziesiąt metrów dalej. Dodatkowo policjanci nałożyli na poruszającego się pojazdem marki Porsche 10 punktów karnych.

Rowerem po alkoholu

Do kolejnego przewinienia doszło w Bajerzu. Patrol policyjny z Chełmna zatrzymał do kontroli 43-letnią rowerzystkę. Do kontroli doszło około godziny 16:30. Podczas badania alkomatem okazało się, że zatrzymana rowerzystka miała 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wprowadzony z początkiem roku nowy taryfikator, nie oszczędził portfela rowerzystki. Grzywna, która została na nią nałożona, także wyniosła 2,5 tys. zł. Zatrzymaną rowerzystkę przekazano pod opiekę rodziny. Według obowiązujących przepisów za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu grozi od 1 tys. do 2,5 tys. złotych. Tylko od początku stycznia 2022 roku policjanci zatrzymali 11 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Odpowie za prowadzenie pojazdu po narkotykach

Niedawno także w Borównie zatrzymano młodego mężczyznę do kontroli policyjnej. Jak się dowiadujemy, 21-latek kierujący samochodem marki Opel był pod wpływem narkotyków. Policjanci zabrali mu prawo jazdy, a mężczyzna odpowie za przewinienia przed sądem. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.