Kierowca porsche złapany za przekroczenie prędkości musiał zapłacić wysoki mandat

Kierowca porsche złapany za przekroczenie prędkości musiał zapłacić wysoki mandat

Interwencja drogówki ze Świecia na trasie S5 skończyła się dla jednego z kierowców mandatem w wysokości 2500 złotych i wpisem 15 punktów karnych do jego licznika. Wszystko przez to, że mężczyzna pozwolił sobie na jazdę z prędkością 209 km/h.

W poniedziałek, 22 stycznia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Świeciu patrolowali trasę S5. Pełnili służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, monitorując wzmożony ruch. Niemniej jednak, nie wszystkim kierowcom duży ruch na drodze przeszkadzał w osiągnięciu znacznych prędkości.

Podczas wieczornego patrolu, dokładnie po godzinie 19:30, policjanci wytypowali porsche, które poruszało się ze zbyt dużą prędkością. Pomiar prędkości wykazał, że auto jechało z prędkością 209 km/h na odcinku, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, który okazał się być 39-letnim mieszańcem Leszna.

Mężczyźnie nałożono mandat w wysokości 2500 złotych i doliczono do jego konta 15 punktów karnych. Kierowca tłumaczył swoje postępowanie zwykłym pośpiechem.