Kolejna edycja Światowego Festiwalu Folkloru Fathers’s Village za nami!

Kolejna edycja Światowego Festiwalu Folkloru Fathers’s Village za nami!

Początek sierpnia to wyjątkowa data dla Chełmna. W tym roku po raz kolejny odbył się Światowy Festiwal Folkloru w naszym mieście. Sprawdzamy, co działo się podczas festiwalu Father’s Village. A tajże jakie państwa w tym roku zdecydowały się na udział w tym wydarzeniu. Całe wydarzenie rozpoczęło się 1 sierpnia tuż po godzinie 18:00. Widzowie mieli świetną zabawę. Nie brakowało barwnych tańca, śpiew oraz ciekawostek związanych z daną kulturą. 

Barwny Światowy Festiwal Folkloru

Festiwal organizowany jest od 2009 roku, a organizatorem całego wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Ludowej Kundzia przy pomocy Fundacji Centrum Dialogu Kultur, wsparciu burmistrza Chełmna, a także starosty chełmińskiego i Chełmińskiego Domu Kultury. Sam Festiwal organizowany jest po to, aby przybliżyć mieszkańcom Chełmna i Grudziądza, a także pozostałym okolicznym miejscowościom elementy kultury ludowej innych narodów. Podczas festiwalu, mieszkańcy, a także turyści mają możliwość obcowania na żywo z ludźmi innych narodowości, a nawet ras. Często podczas występów prezentowane są egzotyczne formy takiej kultury. Warto wspomnieć, że co roku wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i nie tylko.  

Kolorowe występy i zabawa do rana

W tym roku w Chełmnie w kinoteatrze Rondo na scenie można było zobaczyć zespoły, które przyjechały z Łotwy, Meksyku, Nepalu, a także Polski. Nie zabrakło zatem kolorowych występów, tany oraz wyjątkowej muzyki. Co więcej, publiczność zebrana świetnie się bawiła. A trzeba przyznać, że w tym roku zainteresowanie tym festiwalem było niezwykle ogromne. 

Jakie państwa prezentowały do tej pory swoją kulturę?

Do tej pory w Chełmnie podczas dotychczasowych edycji festiwalu można było zobaczyć zespoły z różnych państw. Chełmno odwiedzili przedstawiciele z Turcji, Grecji, Hiszpanii, Indii, USA, Francji, Niemiec, Czech. Nie zabrakło także przedstawicieli z Iranu, Litwy, Armenii, Ukrainy, Rumunii, Rosji, Białorusi, Egiptu i Nepalu. W tym roku lista ta powiększy się o przedstawicieli z Meksyku, Łotwy oraz Nepalu.