Mężczyźni aresztowani za posiadanie narkotyków. Wpadli w Chełmnie.

Mężczyźni aresztowani za posiadanie narkotyków. Wpadli w Chełmnie.

Jakiś czas temu chełmińska policja kryminalna zatrzymała 28-latka, który w miejscu swojego aktualnego zamieszkania posiadał narkotyki. Oprócz nich kryminalni zarekwirowali również sprzęt, który służył do ich dystrybucji. Razem z nim udało się zatrzymać jeszcze kilka innych osób, które również zamieszane są w to przestępstwo. Można powiedzieć, że ostatnimi czasy, na terenie naszej gminy to dość częsta sytuacja.

28-latek i dystrybucja narkotyków

Już wcześniej policjanci mieli pewny trop, który doprowadziła ich do mężczyzny. Jak wynikało z ich ustaleń, mężczyzna już od pewnego czasu miał zajmować się dystrybucją narkotyków. Przypuszczenia policjantów z wydziału kryminalnego okazały się jak najbardziej słuszne, w efekcie czego doszło do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Chełmna. W momencie interwencji posiadał przy sobie niewielką ilość narkotyków, jednak nie to było celem kryminalnych. W trakcie czynności w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 190 gr amfetaminy. Oprócz twardych narkotyków, na miejscu okazało się, że posiada on również sprzęt niezbędny do rozprowadzania narkotyków.

Co grozi mężczyźnie za posiadanie narkotyków?

Mężczyzna został zatrzymania i usłyszał zarzutu posiadania narkotyków i ich dystrybucji. Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmnie trafił do aresztu na trzy miesiące. Jak się okazało, może mu grozić pozbawienia wolności do 12 lat.

Kolejne zatrzymana osoba za posiadanie narkotyków

Kilka dni później, w Chełmnie na Alei 3 Maja policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem, pomimo sądowego zakazu. W trakcie zatrzymania okazało się, że 24-latek był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo policjanci znaleźli je przy młodym mieszkańcy Chełmna. Za to przewinienie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.