Młody mieszkaniec Chełmna zatrzymany za posiadanie i dystrybucję narkotyków

Młody mieszkaniec Chełmna zatrzymany za posiadanie i dystrybucję narkotyków

W Chełmnie doszło do aresztowania 19-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o przechowywanie oraz handel nielegalnymi substancjami. Osoba ta będzie zmuszona do odbycia trzymiesięcznej kary w areszcie. Jeżeli zostanie uznany winnym, to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 25 marca, w poniedziałek. To właśnie wtedy funkcjonariusze służący w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie postanowili zatrzymać do kontroli 19-letniego mężczyznę. Podczas sprawdzania okazało się, że ma on przy sobie blisko 200 gramów zakazanych substancji. Po przeprowadzeniu zabiegu zabezpieczenia narkotyków, zostały one wysłane do laboratorium kryminalistycznego celem dalszych badań. Natomiast sam podejrzany został poddany środkowi zapobiegawczemu, który polega na trzech miesiącach aresztu.

Konsekwencje wprowadzenia do obiegu tak dużej ilości zakazanych substancji mogą być surowe dla młodego mężczyzny. Jeśli zostanie uznany za winnego, stanie przed perspektywą do 12 lat pozbawienia wolności.