Na celowniku chełmińskiej policji: mężczyzna podejrzany o handel narkotykami

Na celowniku chełmińskiej policji: mężczyzna podejrzany o handel narkotykami

Policjanci z Chełmna udaremnili działalność mężczyzny, który prawdopodobnie zajmował się dystrybucją narkotyków. Śledczy znaleźli w jego mieszkaniu nie tylko substancje psychoaktywne, ale również sprzęt niezbędny do ich porcjowania i dystrybucji. Mężczyzna został tymczasowo osadzony w areszcie na trzy miesiące, co było zgodne z wnioskiem śledczych z Chełmna.

W minionym tygodniu, stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie skierowali swą uwagę na mieszkańca tego miasta, który był im znany z podejrzeń o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. W jego posiadaniu policjanci odkryli i zabezpieczyli blisko 200 gramów różnorodnych substancji psychoaktywnych. Na miejscu znaleziono także sprzęt służący do dawkowania i przechowywania tych substancji.

Zatrzymany mężczyzna, w wieku 32 lat, był już poszukiwany za pomocą listu gończego z powodu konieczności odbycia kary trzyletniego pozbawienia wolności za wcześniejsze wykroczenia związane z narkotykami. Niemniej jednak, jego pobyt za kratami może się wydłużyć, gdyż za ostatnie przestępstwo, które mu zarzucono, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.