Nastolatek za kierownicą samochodu, a drugi pod wpływem narkotyków 

Nastolatek za kierownicą samochodu, a drugi pod wpływem narkotyków 

Kilka dni temu policjanci z Unisłowa skontrolowali auto osobowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za kierownicą samochodu był młody chłopak bez uprawnień. Do niecodziennego zdarzenia doszło również kilka dni później. Zatrzymano młodego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków. 

Kontrola pojazdu i 16-latek za kierownicą

To miała być rutynowa czynność. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Unisławiu w powiecie chełmińskim,  w trakcie patrolu w Raciniewie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki seat. Jak się okazało, osobówką kierował 16-latek, który z racji wieku nie mógł jeszcze posiadać prawa jazdy uprawniającego do kierowania tym pojazdem. Co więcej, tuż obok niego, na miejscu pasażera siedziała 50-letnia kobieta. To ona pozwoliła nastolatkowi kierować autem. Po zbadaniu okazało się, że jest ona pod wpływem alkoholu. Jak podkreśla podkomisarz Tomasz Zieliński, sprawą w dalszej kolejności zajmie się sąd. Młodociany będzie sądzony przez wydział dla nieletnich, natomiast kobieta za udostępnienie mu pojazdu może otrzymać grzywną w wysokości nawet do 30 tys. zł.

Zatrzymany pod wpływem narkotyków

W Starogardzie doszło do zatrzymania kierowcy, który był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna kierował samochodem osobowym i podczas rutynowej kontroli okazało się, że narkotest wyszedł pozytywny. 20-latek był pod wpływem amfetaminy. Jak dodaje  Tomasz Zieliński, jego auto zostało odholowane, a zatrzymany został przetransportowany na noc do policyjnego aresztu. Młodemu mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Jak podkreśla podkomisarz Zieliński, coraz częściej funkcjonariusze policji korzystają z narkotestów.