Papowo Biskupie – Dożynki w ostatni weekend wakacji

Papowo Biskupie – Dożynki w ostatni weekend wakacji

Dożynki są wspaniała tradycją, która w niewielkich miejscowościach urosła do rangi prawdziwego święta. To wspaniała zabawa, poważna msza oraz poświęcenie plonów. Nie inaczej jest w tej sytuacji. Gmina Papowo Biskupie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz inne zainteresowane osoby do odwiedzin gminy w dniu 28 sierpnia. To właśnie wtedy, w okolicach południa rozpoczną się lokalne dożynki. A organizatorzy zapowiadają naprawdę wiele atrakcji i zabawę do późnych godzin wieczornych.

Najpierw zbiórka, a później zabawa

Świętowanie dożynek rozpocznie się zbiórką w samo południe  przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Następnie odbędzie się odświętny przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja. To tam, pół godziny później rozpocznie się msza dożynkowa. Półtorej godziny później nastąpi oficjalne otwarcie części rozrywkowej. To moment, w którym na lokalnej scenie pojawią się różnorodni artyści i wokaliści, którzy zaprezentują skoczne choć nie tylko, utwory. W tym roku wystąpi również Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury. Od 18:30 zaplanowano wielką i huczną zabawę taneczną na boisku sportowym.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych

Podczas całej imprezy na zgromadzonych gości będzie czekać wiele atrakcji. Na miejscu ma bowiem zjawić się wesołe miasteczko, które z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy. Nie zabraknie również czegoś do zjedzenia. Na łakomczuchów będą czekać lokalne specjały: grochówka, bigos, drobne przekąski, kiełbaski z grilla oraz deser i kawa.

Zapowiada się długi, przyjemny czas. Na dożynkach będą również dostępne stoiska z drobnymi przedmiotami i upominkami dla dzieci. To wspaniała okazja do poznania lokalnej kultury, społeczeństwa oraz zwyczajów i tradycji.