Policyjna skuteczność w zatrzymaniu poszukiwanych przestępców – 41-latek wraca za kraty

Policyjna skuteczność w zatrzymaniu poszukiwanych przestępców – 41-latek wraca za kraty

Niezłomne działania i czujność funkcjonariuszy policji przynoszą rezultaty. To dzięki ich nieustannie podejmowanym wysiłkom, udało się w ciągu jednego dnia złapać poszukiwanego mężczyznę. Przedstawiał on zagrożenie dla społeczeństwa, mając na swoim koncie szereg przestępstw i przez cały czas unikając kary. Mężczyzna, który jest w wieku 41 lat, został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi około półtora roku.

Komisariat Policji w Świeciem codziennie otrzymuje nowe zlecenia doprowadzenia oraz listy gończe, które stanowią podstawę do rozpoczęcia poszukiwań przez mundurowych – informuje Joanna Tarkowska, komisarz KPP Świecie. – Głównym celem funkcjonariuszy jest wykrycie miejsca pobytu tych osób i zatrzymanie ich. Motywem ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jedno, chęć uniknięcia kary i długotrwałe utrzymanie wolności. W ostatnią środę (31.01.24) na terenie gminy Dragacz (powiat świecki) doszło do jednego z takich zatrzymań.

Funkcjonariusze z lokalnego posterunku policji ustalili, że poszukiwany przestępca, który starał się uniknąć odbycia kary, może przebywać w jednym z mieszkań. Nakaz doprowadzenia wpłynął do komisariatu dzień wcześniej, a mężczyzna został skazany za nielegalne posiadanie amunicji i substancji narkotycznych. Policjanci pukali do drzwi ustalonego mieszkania. Zidentyfikowali poszukiwanego 41-latka pod tym adresem. Przestępca został już osadzony w zakładzie karnym, gdzie odpowie za swoje czyny przez kolejnych kilkanaście miesięcy – dodaje Joanna Tarkowska.