Skandaliczny post na stronie szkolnej w Chełmnie znalazł się pod ścisłym nadzorem policji

Skandaliczny post na stronie szkolnej w Chełmnie znalazł się pod ścisłym nadzorem policji

Na oficjalnym profilu facebookowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie, dostrzeżono kilka dni temu kontrowersyjny wpis. Post przedstawiał reprodukcję kroplówki zasilanej alkoholem, z dopisanym komentarzem „Parametry życiowe Mariusza K. wracają do normy”. Sytuacja ta wywołała konsternację i natychmiast została zgłoszona do lokalnej jednostki policji.

Podkomisarz Tomasz Zieliński, będący oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie, przekazał informacje od dyrektorki szkoły, która zaniepokoiła się nieodpowiednimi treściami pojawiającymi się na profilu placówki edukacyjnej. Aktualnie trwa policyjne śledztwo w tej sprawie.

Zieliński podkreślił, że głównym celem postępowania jest ustalenie wszelkich okoliczności związanych z tym incydentem oraz stwierdzenie, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Wpis, będący przedmiotem kontrowersji, został usunięty ze strony szkoły. Policja dokłada wszelkich starań, aby wyjaśnić całe zdarzenie i ustalić, czy spełnia ono kryteria przestępstwa.

Na razie wydaje się prawdopodobne, że nieodpowiedni wpis mógł zostać opublikowany przez intruza, który włamał się na stronę szkoły.