Słabość do alkoholu i amfetaminy doprowadziła do kolizji na drodze S5 – młody mężczyzna stanie przed sądem

Słabość do alkoholu i amfetaminy doprowadziła do kolizji na drodze S5 – młody mężczyzna stanie przed sądem

W Świeciu doszło do zatrzymania pewnego mężczyzny przez funkcjonariuszy policji, ponieważ odpowiadał za spowodowanie uszkodzeń samochodu na trasie S5. Okazało się, że był w stanie nietrzeźwości, nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo początkowe badanie medyczne wykazało, iż miał w swoim organizmie ślady amfetaminy. Teraz czeka go proces sądowy, podczas którego będzie musiał wyjaśnić swoje zachowanie.

Niedawno minęła sobota była dniem pełnym zdarzeń dla świeckich policjantów patrolujących ruch drogowy na trasie S5. Tuż po północy, w miejscowości Sartowice, natknęli się na uszkodzony samochód porzucony na prawym pasie jezdni. Zdecydowali się zatrzymać, aby ocenić sytuację i sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Na szczęście, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Niespodziewanie okazało się, że na miejscu byli także inni kierujący, którzy uszkodzili swoje auta podczas jazdy po rozrzuconych częściach uszkodzonego pojazdu.

Kolizję przyznał się spowodować 18-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Policjanci ustalili, że młodzieniec nie dostosował prędkości swojego pojazdu do panujących warunków na drodze. W rezultacie nie zdołał opanować samochodu i dwukrotnie uderzył w barierki ochronne położone przy jezdni.