„Śniadania na deptaku” w Chełmnie

„Śniadania na deptaku” w Chełmnie

Chełmiński Dom Kultury postanowił wznowić dobrze znany mieszkańcom cykl osobliwych spotkań z różnymi osobami w wielu miejscach miasta. Projekt cieszył się duża popularnością wśród ludzi w różnym wieku. To fantastyczne wydarzenia, które odbywają się na ulicy Grudziądzkiej. Taka forma dialogu i dyskusji ma pozytywny wpływ zarówno na budowanie relacji pomiędzy mieszkańcami, jak i wzroście popularności kultury i sztuki.

Tym razem gość specjalny

Nie tak dawno, w samo południe na wymienionej powyżej ulicy doszło do wyjątkowego spotkania z Maurycym Chełmińskim, dawnym członkiem ZPiT „Pomorze” a obecnie inspirującym filmowcem. W swojej karierze skupia się głównie na serialach. Studiował w Łódzkiej Filmówce Pracował w wielu realizacjach popularnych seriali. Był drugim reżyserem przy produkcji znanej pod tytułem „Korona Królów” a obecnie tworzy swój własny projekt, który na ten moment uzyskał roboczy tytuł „Siostry czasu”.

Ciekawe warsztaty filmowe

Właśnie Maurycy poprowadził w chełmińskim Rondzie cykl warsztatów pt. „Reżyseria filmowanego gestu”. Dostępne były dwa spotkania. Jedno z nich dedykowane było dorosłym powyżej 40stego roku życia. Natomiast kolejne skupiało ludzi w przedziale 16-40 lat. Była to fantastyczna okazja do porozmawiania z człowiekiem o tym, jak w ogóle powstaje film. Co zrobić aby zyskać uznanie i publikę. Jakie chwyty i techniki zastosować w swoim pomyśle. Ponadto reżyser skoncentrował się również na filmach klasy B. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali na kamerach we własnych telefonach. Wynieśli z tego spotkania bardzo wiele cennych informacji, niedostępnych dla przeciętnego człowieka.

Cykl spotkań „Śniadanie na deptaku” to oryginalny pomysł, który na stałe zagościł w ramówce kulturalnych wydarzeń miasta. Zwykle towarzysza mu spektakle, happeningi i warsztaty, jak te, które miały miejsce całkiem niedawno. Tego rodzaju spotkania kulturalne dostępne są za darmo. Nie obowiązują żadne zapisy, więc każdy zainteresowany może swobodnie zdecydować się na taka formę spędzania wolnego czasu.