Spotkanie prasowe chełmińskich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

Spotkanie prasowe chełmińskich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

26 marca plac w Chełmnie stał się miejscem konferencji prasowej, na której zgromadzili się kandydaci partii Prawo i Sprawiedliwość do Rady Powiatu Chełmińskiego i Rady Miasta Chełmna. Wśród gości znalazła się postać posła Krzysztofa Szczuckiego, który pełnił wcześniej funkcje Ministra Edukacji i Nauki oraz szefa Rządowego Centrum Legislacji. Aleksander Peszka, bieżący radny powiatowy i aspirujący kandydat na te stanowisko w nadchodzących wyborach, pełnił rolę gospodarza konferencji.

Posłowi Szczuckiemu przypadło podkreślenie wpływu rządów PiS na rozwój powiatu chełmińskiego, dzięki środkom przekazanym na inwestycje z Polskiego Ładu. Wykorzystał tę okazję, aby zachęcić mieszkańców do poparcia kandydatów swojej partii w głosowaniu 7 kwietnia.

Barbara Konieczna, radna Powiatu Chełmińskiego, zwróciła uwagę na zaangażowanie kandydatów PiS w służbę społeczności lokalnej, pod warunkiem zdobycia przez nich mandatów w wyborach.

Z kolei Piotr Siębor, radny Powiatu, odnotował unikalną pozycję PiS jako jedynego ogólnopolskiego ugrupowania, które zawsze prezentuje się pod własnym szyldem. Wskazał na brak odwagi partii koalicyjnych, które zamiast korzystać ze swoich szyldów, decydują się na utworzenie „komitetów niezależnych”. Mimo niewielkiej liczby członków klubu radnych PiS w Radzie Powiatu (tylko 3 osoby), współpraca z posłami Anną Gembicką i Krzysztofem Szczuckim zaowocowała pozyskaniem znacznych środków dla powiatu. Jako największe sukcesy w mieście, Siębor wymienił ocalenie firmy URSUS kwotą 13 milionów złotych i uzyskanie nowego tomografu dla lokalnego szpitala.