Szlachetna Paczka — pomoc najbardziej potrzebującym

Szlachetna Paczka — pomoc najbardziej potrzebującym

Akcja Szlachetna Paczka w powiecie chełmińskim dobiega końca. Jak co roku wolontariusze łączą siły i dają promyk radości w nadchodzące święta tym, którzy na co dzień go nie doświadczają. W tym roku można było samodzielnie sporządzić paczkę dla wybranej rodziny, która potrzebuje szczególnego wsparcia.

Weekend Cudów

Świąteczna Paczka w miniony weekend odwiedziła 37 rodzin w powiecie chełmińskim. Wręczyła prezenty od Mikołajów, którzy zechcieli w tym roku sprawić radość potrzebującym. Oczywiście nie każdy ma możliwość przygotowania samemu takiej paczki, w związku z tym, do całej akcji dołączył Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie. Do 10 grudnia można było dostarczyć żywność, środki czystości oraz higieny osobistej, a wszystkie zebrane produkty zostały przekazane osobom potrzebującym pomocy.

Funkcjonariusze i pracownicy KP PSP dołączają do akcji

Swoją cegiełkę dołożyła również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie i zorganizowała zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupiono niezbędne artykuły m.in. produkty higieny osobistej, odzież dla dzieci, drewno opałowe i sprzęt AGD. Dodatkowo w ramach trwającej akcji społecznej pt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, czujka tlenku węgla zostanie przekazana na ręce wybranej rodziny i zamontowana.

Każda rodzina ma inne potrzeby

Najczęściej potrzebujący piszą w swoich listach o lekach lub wyposażeniu pomocnym w rehabilitacji. Niestety coraz częściej nie stać ich na podstawowe produkty higieny osobistej, o czym również wspominają w korespondencji do Szlachetnej Paczki. Niezależnie od paczek, można wpłacać darowizny dla Szlachetnej Paczki. Pieniądze będą przeznaczone  na zakup różnego rodzaju artykułów, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu. Szczególną opieką objęto osoby, które po wypadkach i przewlekle chore, a także wymagające opieki. Akcja wspiera także dzieci, które nie mają ubrań na zimę, a rodziców zwyczajnie nie stać na zakup. Każda złotówka to sprawienie uśmiechu na twarzy osób, które mijamy codziennie. Niestety często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że potrzebują pomocy drugiego człowieka.