Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w Chełmnie

Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w Chełmnie

W sobotę, 28 października 2023 roku, na terenie koszar znajdujących się przy Alei 3 Maja w Chełmnie, odbyło się uroczyste zdarzenie. Żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 3. Pułku Saperów im. gen. Karola Sierakowskiego, pochodzący z Chełmna, złożyli swoją przysięgę wojskową.

Tego dnia rota została wypowiedziana przez 64 żołnierzy. Uczestniczyli w niej dowódca dywizji, dowódca pułku, jak również przedstawiciele samorządu oraz innych służb mundurowych. Również rodzice, bliscy i przyjaciele żołnierzy przyjechali by obserwować tę ważną chwilę i czekać na możliwość spotkania z nimi po ceremonii.

Ceremonię uświetniły listy gratulacyjne wręczone przez Generała Dywizji – dra Norberta Iwanowskiego oraz dowódcę 3 Pułku Saperów – płk Filipa Kłobukowskiego. Listy te były wyrazem uznania dla zaangażowania i osiągnięcia wysokich wyników podczas szkolenia przez uhonorowanych żołnierzy. Rodzice młodych saperów otrzymali z kolei podziękowania i kwiaty.

Nowo przysięgli żołnierze usłyszeli słowa wdzięczności za ich zdyscyplinowanie i zaangażowanie. Nie zabrakło również życzeń sukcesów zawodowych, stabilności, a także zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

O muzyczną stronę uroczystości zadbała Orkiestra Wojskowa z Torunia, dodając do ceremonii przysięgi wojskowej wyjątkowego klimatu.