Władza miasta spotkała się z mieszkańcami Chełmna

Władza miasta spotkała się z mieszkańcami Chełmna

W tym roku mieszkańcy Chełmna mieli okazję spotkać się z władzami miasta, aby przedyskutować najważniejsze kwestie związane z miastem. W czerwcu zakończył się cały cykl takich spotkań. Sprawdzamy, o czym dyskutowano i jakie podjęto dalsze kroki.

Spotkajmy się porozmawiać

W czerwcu zakończył się specjalny cykl spotkań, w którym brali udział burmistrz Chełmna Artur Mikiewicz i wiceburmistrz Piotr Murawski. To oni spotykali się w różnych miejscach z mieszkańcami, aby przedyskutować najważniejsze kwestie związane z miastem. Spotkania są kontynuacją z wcześniejszych lat. W tym roku, po niemal dwóch latach przerwy, która spowodowana była pandemią koronawirusa, przywrócono otwarte rozmowy z mieszkańcami Chełmna. Łącznie zrealizowana aż 4 takie wydarzenia. Otwarte spotkania odbyły się w różnych częściach miasta, tak, aby ułatwić przybycie każdemu mieszkańcowi. Jak zapowiada burmistrz, od tego roku taka inicjatywa wraca na dobre. To dobry sposób, aby dowiedzieć się o bieżących wątpliwościach i problemach, z jakimi na co dzień boryka się ludność miasta i bliskich okolic.

O czym dyskutowano?

Głównymi tematami, które poruszono na spotkaniach były inwestycje, zarówno te zakończone, jak i planowane oraz trwające. Mieszkańcy poruszyli temat związany z zakończeniem remontu zachodniego objazdu Starego Miasta. Nie zabrakło również kwestii planowanego remontu objazdu wschodniego i wymiany oświetlenia miejskiego. Społeczność ciekawiła także inwestycja związana z utworzeniem Chełmińskiej Dzielnicy Społecznej na terenach byłej jednostki wojskowej przy ul. Biskupiej. Oprócz inwestycji mieszkańcy chcieli dowiedzieć się także o ścieżce nad Jezioro Starogrodzkie i prowadzącej do motocross. Nie zabrakło również tematów związanych z właścicielami psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach.

Warto chodzić na takie spotkania i dowiadywać się nowych informacji z pierwszej ręki. Cieszymy się, że ta inicjatywa cieszy się dużym uznaniem i co najważniejsze, spotkania będą się regularnie odbywać.