Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej — co można zobaczyć?

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej — co można zobaczyć?

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej — co można zobaczyć?

Do końca stycznia 2022 roku możemy zwiedzać wystawę poświęconą literackim patronom bieżącego roku, o której pisaliśmy w poprzednich artykułach. Wydarzenie ma miejsce w Bibliotece Publicznej im. Walentego Fiałka i rozpoczęło się 9 grudnia 2021 roku. Nie jest to jedyna wystawa, która będzie możliwa do zobaczenia. Warto wybrać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej o sprawdzić, jakie działa sztuki na nas czekają.

Galeria Jednego Obrazu — czyje prace możemy oglądać tym razem?

W ramach Galerii Jednego Obrazu w Miejskiej Bibliotece Publicznej zobaczymy dzieło Jadwigi Maj, mieszkanki Chełmna i wieloletniej członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej twórczość to połączenie stylu z dyscypliną, jak również harmonii pomiędzy tradycją malarską a nowatorstwem. Wiele jej prac oraz realizacji indywidualnych i zbiorowych znajduje się zarówno w różnych miastach w Polsce, jak i za granicą. Jej obrazy wyróżnia tematyka pejzażowa, ale również tematyka sakralna i abstrakcja. Miłuje się w naturze i odkrywaniu jej prawdziwego piękna. W swojej działalności zajmowała się także edukacją, co spowodowało, że 30 młodych studentów ukończyło pomyślnie naukę na Akademiach Sztuk Pięknych. Od roku 2011 aktywnie działa w powiecie chełmińskim i pomaga wielu środowiskom artystycznym łączyć swoje siły. Praca została udostępniona dla chętnych i można ją zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dniem zakończenia wystawy będzie 1 lutego 2022.

Czemu warto chodzić na wystawy?

Wystawy to bardzo dobra okazja, żeby zapoznać się prawdziwymi dziełami sztuki. Często w takich miejscach wystawy są darmowe lub wstęp kosztuje symboliczną kwotę. Takie imprezy to możliwość do własnych przemyśleń na różne tematy. Można także zdobyć wiedzę o autorach lub poznać różne style tworzenia zdjęć, rzeźb czy obrazów, a także różne style pisania. Niejednokrotnie takie dzieła nawiązują do wydarzeń historycznych, o których warto pamietać i przy okazji dowiadywać się nowych rzeczy.